Своїх героїв знаємо і пам’ятаємо

Ще більш значущим та важливим з року в рік стає для нас, українців,  День захисника України. В цей день ми вшановуємо українських захисників різних часів: від історичних козаків, сивочолих фронтовиків Другої Світової війни, патріотів УПА до героїчної молоді, яка сьогодні боронить кордони нашої держави. Для них захищати Україну, її честь не просто слова – це їх єство, поклик душі і серця. В рамках відзначення Дня захисника України надзвичайно зворушливий та пізнавальний водночас захід відбувся в Сокирянському районному історичному музеї. Основними учасниками якого стали вихованці Сокирянської районної художньої школи, місцеві волонтери та безпосередні учасники бойових дій на Сході України.

Розпочався тематичний урок хвилиною мовчання, якою вшанували пам’ять героїв, що віддали своє життя заради порятунку рідного краю, Батьківщини. Вічна їм пам’ять….. Запрошені учасники АТО  Ігор Присакар, Олег Махіборода, районний військовий комісар Олександр Гладкий та волонтер Світлана Шевчук з глибоким сумом та болем в очах ділилися з учнями спогадами, розповідали діткам про непрості дні там, на передовій. Коли тільки любов до рідної землі, бажання захистити рідних зігрівали душу та допомагало вистояти. Бійці подякували діткам за моральну підтримку, за щирі листи, малюнки та обереги, які у важку хвилину надзвичайно важливі. Як зауважила волонтер Світлана Шевчук, наразі триває черговий збір гуманітарної допомоги для наших бійців, до якого можуть долучитися всі небайдужі.

Відтак присутні перейшли до музейної кімнати, де оформлена постійно діюча виставка «На лінії вогню» з експозицією  реальних фотоматеріалів, військових речей.  З хвилюванням та сльозами на очах присутні переглянули відеоролик, створений  на реальних розповідях та матеріалах наших воїнів – земляків, зібраних працівниками музею.

Завершуючи зустріч, педагогічний та учнівський колективи, працівники музею висловили щирі слова подяки і шани учасникам АТО. На згадку дітки подарували нашим захисникам пам’ятні подарунки та роботи, виготовлені власноруч. Події останніх років у котрий раз довели, що український народ неможливо подолати.