Свою сердечність та опіку у минулому році дарували працівники терцентру одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам
PA082172-2

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) надає соціальні послуги громадянам відповідно до їх потреб через чотири структурних підрозділи:

  • відділення соціальної допомоги вдома;
  • відділення денного перебування (догляду) для осіб похилого віку та інвалідів;
  • відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
  • відділення стаціонарного догляду для постійного та тимчасового проживання громадян.

На фінансування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) у Сокирянському районі   у 2019 році  було затверджено  плановий обсяг видатків у сумі 8310 тис.грн. Використання коштів склало 100%.

В  установі   працює 94 працівники (97,5 штатних одиниць).

Упродовж 2019 року в районі виявлено  4587 осіб із категорії пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, які потребують соціального обслуговування та надання  різних видів соціальних послуг. Із загальної кількості громадян –  3451 особа (75,2%)  – мешкає в сільській місцевості та 1136 осіб  (24,8%) – у місті Сокиряни.

Всього охоплено соціальним обслуговуванням  відділеннями терцентру 4582 осіб. У тому числі 3446 особа (75,2%) – у сільській місцевості та  1136 осіб (24,8%) – у місті Сокиряни.

Структурними підрозділами терцентру обслужено 185 громадян Вашковецької ОТГ (4% від загальної кількості) та 1248 громадян Сокирянської ОТГ (27,3 % від загальної кількості).

Терцентром надаються безоплатні соціальні послуги та платні відповідно до тарифів, розроблених  і затверджених згідно чинного законодавства.

У 2019 року було надано  94123 соціальні послуги, в т.ч. на платній основі 7013 послуг  на загальну суму 339,6 тис. грн.

Відділення соціальної допомоги вдома за 2019 рік здійснило обслуговування  в  домашніх умовах 545 одиноких непрацездатних громадян та інвалідів, у тому числі на платній основі – 89 осіб. Відділення надало  одиноким непрацездатним громадянам  48871  соціальну послугу.

Відділення денного перебування (догляду) співпрацює з районною лікарнею, громадськими організаціями з питань виявлення та надання якісних соціальних послуг пенсіонерам та інвалідам, які потребують послуг денного догляду та медичних консультацій. Завдяки хорошій матеріально-технічній базі  у відділенні надаються фізіотерапевтичні, бальнеологічні, масажні послуги. Кваліфіковані консультаційні послуги надаються лікарем-терапевтом, лікарем-офтальмологом. Відділення виявляє непрацездатних  громадян та інвалідів, які потребують   соціальної адаптації, веде їх облік, приймає на обслуговування, розробляє для кожного індивідуальну програму з урахуванням потреб підопічних.  Значним попитом користується соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». У цьому напрямку працюють два клуби за інтересами: „Надвечір’я” та „Олімп”, на базі яких систематично проводяться масові заходи та спортивні змагання до загальнодержавних та професійних свят. За 2019 рік   відділенням денного перебування  (догляду) обслужено 2108 осіб, яким надано 33395 оціальних послуг.

Для жителів сільської місцевості, які не мають можливості приїхати в       м.Сокиряни та отримати соціальні послуги у  відділеннях терцентру,   працює мультидисциплінарна команда спеціалістів терцентру, які щотижнево надають соціальні послуги (медичні, перукарські, юридичні, послуги психолога) громадянам похилого віку та інвалідам в населених пунктах району за місцем проживання. У 2019 році отримали виїзні соціальні послуги 1347 громадян похилого віку та інваліди.

У прокатному пункті  терцентру знаходиться 229 одиниць  засобів пересування та реабілітації, з  них –  видано 60. Всього отримали соціальні послуги  47 громадян.

Відділення  організації надання адресної  натуральної та грошової допомоги обслуговує громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з похилим віком, інвалідністю, хворобою, безробіттям, стихійним лихом та іншими обставинами. У 2019 році відділенням обслужені 1898 чол., яким відповідно до потреби надано 3653 соціаьні послуги  з пошиття  та ремонту одягу, перукарські послуги, надані речі, бувші в користуванні та продукти харчування.

У 2019 році до терцентру надійшла гуманітарна допомога від Чернівецької  міської громадської організації  «Гільфе» у вигляді теплих речей, дорослих та дитячих речей, бувших у вжитку, взуття. Завдяки цьому 210 малозабезпечених, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян району  отримали допомогу  речами, бувшими у вжитку,  на суму 38 тис.грн.

Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян розраховано  на 30 ліжко-місць. У відділенні станом на 31.12.2019 року  проживало 21 одинокий непрацездатний громадянин на постійній основі. Вже станом на 10 січня поточного року – є 23 жителя.  Тут створені сприятливі умови для проживання підопічних. Вони  забезпечені якісним  медичним бслуговуванням, повноцінним 4-разовим харчуванням та належним доглядом за ними.

Поряд з досягненнями у роботі є і ряд проблемних питань. Найголовніше – низька заробітна плата працівнків терцентру.

Люди, добросовісно виконуючи нелегку роботу,  працюють на мінімальну «голу» заробітну плату.

Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома перенавантажені майже вдвічі: замість 6 людей на одного соціального робітника, які мають бути згідно вимог чинного законодавства, всі мають по 10-11 людей, а іноді й 12. Не краща ситуація і в працівників стаціонарного відділення з половиною лежачих хворих і немічних старих людей.

Забезпечення якісного соціального обслуговування людей похилого віку, в тому числі одиноких непрацездатних громадян та інвалідів – є основним завданням терцентру. Тому питання якісного надання соціальних послуг громадянам відповідної категорії нашого регіону перебуває на постійному контролі терцентру та районної влади.

 

Директор терцентру

  Наталія Гановська