Сильна віра та всеохоплююча любов дарують новий шанс на майбутнє: на Сокирянщині відзначили День усиновлення

Як символічно, що День усиновлення в Україні відзначають 30 вересня – у День Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Адже саме мудрість, всеохоплююча любов, світла віра та щира надія на краще майбутнє штовхає людей на важливий крок – усиновлення, чи взяття опіки над маленьким серденьком, яке вир життя залишило без батьківської турботи, сімейного затишку, маминих та татових обіймів…

Саме із нагоди Дня усиновлення, вшанування прийомних батьків та опікунів Сокирянщини у Білоусівському НВК відбулося родинне свято, організатором якого виступила служба у справах дітей районної державної адміністрації.

Від імені гостей свята виступили Петро Бескупський та Василь Козак. Посадовці наголосили на тому, що мудрість та виваженість людей, які взяли опіку над дітками-сиротами чи позбавленими батьківського піклування вимагає глибокої шани та поваги. Їх самопожертва, вміння впустити у своє серце маленьку душу та зробити все можливе, що б та із гордістю назвала спочатку зовсім чужих людей – батьками, є прикладом та орієнтиром милосердя, щедрості та щирості.

Учасники свята мали змогу переглянути фотовиставку «Турботлива захисниця ХХІ століття», де експонувалися світлини матусь, що стали рідними для багатьох діток нашого краю.

Стати прийомними батьками – це не просто взяти дитину із притулку та оформити необхідні документи. Перш за все – це величезна відповідальність за долю та майбутнє того, кому вирішили віддати батьківське тепло та любов. Це постійна робота – навчання, виховання, фінансове забезпечення, культурне та мистецьке спрямування.

Прикладом такої різносторонньої опіки стали художні виступи діток із прийомних сімей. Тут тобі і музиканти, і співаки та танцюристи, декламатори та художники, що своїми номерами подарували присутнім бадьорий настрій, заряд позитивної енергії та щирого захоплення. Неймовірно ліричним та символічним стало прикрашання «сімейного дерева» паперовими сердечками. Ця акція згуртувала та ще раз підкреслила важливість повноцінних родин, коли діти знають, що покластися є на кого, довіритися – є кому, що є дім, де завжди підтримають, зрозуміють та допоможуть.

Привітали своїх друзів танцювальними та пісенними виступами учні Білоусівського НВК та Грубнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Вихованці хореографічної студії «Пейнс оф Лайф» подарували винуватцям свята повітряні кульки, на яких ті записали свої найзаповітніші мрії та випустили у блакитне небо.

На завершення діток, їх батьків та всіх учасників свята пригощали солодощами, фруктами, смаковитими напоями та неймовірно смачнючими пирогами, що гостинно запропонував Білоусівський НВК.

Тож напередодні Дня усиновлення та великого християнського свята дякуємо від імені всього суспільства усиновителям, співробітникам дитячих будинків та комісій з усиновлення. Це свято є ще одним важелем захисту прав дітей, які позбавлені батьківської опіки.

Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже вони – наша надія і майбутнє. Традиційно вважається, що усиновлення — це вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення. Варто все ж таки уточнити. Усиновлення – це шлях, на який направляє світла віра, а водночас і вирішення проблем дорослих, які хочуть виховати дитину, – маленьке життя, яке народжене не ними, але потребує саме їх любові та піклування.