Тепер долю жителів Сокирянщини вирішуватиме Кабмін: депутати облради дали «зелене світло» громадам 14 сільських рад, що тепер зможуть приєднатися до Сокирянської ОТГ

Чи стане 23 сесія Чернівецької обласної ради доленосною для жителів Сокирянщини, які вже більше двох років намагаються достукатися до обласних та місцевих чиновників, що вирішили погратися людськими долями та розкроїти район проти волі громад, проти честі та совісті?

Вчора на сесійному засіданні переважна більшість депутатів проголосували за  проект перспективного плану, який представили голова облдержадміністрації Олександр Фищук та директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Віктор Подорожний.

За цим планом до Сокирянської ОТГ мають увійти ще 14 сільських рад, або ж 18 населених пунктів, жителі яких виявили бажання бути в одній громаді. Про це говорили на чисельних народних зборах, депутати ухвалювали рішення на сесіях сільських рад. Багаторазові поїздки в область, зустрічі із чиновниками різних рівнів… Вся ця епопея тривала довгий час, людей не чули, зневажали, позицію та бажання не враховували… Нарешті, потрібні та бажані зміни внесли у перспективний план.

Чи готові прийняти такі зміни чиновники Сокирянської міської ради та пан Гостюк? Відповідь очевидна – звичайно, НІ. Адже одразу після закриття сесії заступник губернатора заявив представникам ЗМІ, що він голосував проти та оскаржуватиме це рішення у суді! Одноголосними зі своїм колегою були експерти Центру розвитку місцевого самоврядування, які разом із Гостюком «колотили» реформою та людьми на Сокирянщині. Зокрема, Тарас Прокоп у коментарі телеканалу ТВА озвучив «надію» на те, що Кабмін такий перспективний план не затвердить.

Хоча пану Гостюку варто було б краще перейматися за себе та свою кар’єру, адже вже вкотре народний депутат України Іван Рибак говорить про те, що ця людина не відповідає займаній посаді та закликав губернатора звільнити Гостюка.

До слова, мера Равлика на сесії не було. Туди він відправив свого Чорного заступника. Тож коментар міського чиновництва отримати не вдалося. Вже сьогодні на своєму офіційному сайті Сокирянської ОТГ вони публікують пости свого найулюбленішого нардепа та діляться відео прихильного телеканалу. Мере Равлику, коли очікувати на ваш офіційний коментар? Чи новина про ухвалення перспективного плану збила із пантелику?

Що стосується Ломачинців, жителі яких виявили бажання на громадських слуханнях об’єднатися із придністровськими селами та створити Василівську ОТГ, то представники ініціативної групи отримали консультації фахівців, обговорили подальші свої дії із представниками влади,  у тому числі і з народним депутатом України Рибаком. Процедура оскарження попереднього рішення Ломачинецької сільської ради про об’єднання із Новодністровськом та відкликання сільського голови і депутатів триває. Як би там хто  не галасував у Facebook, ініціативна група з’їздила у Чернівці недаремно! Тим більше, патрон «ломачинецької влади» Гостюк сам наголосив на тому, що зміни у перспективний план ще можна буде вносити.

А тим часом сім’я Нажиги продовжують переслідувати своїх односельців-активістів. Зокрема, вчора слідкував за людьми, що відправлялися до автобуса, здійснював незаконну фото- та відеозйомку батько депутата Сокирянської райради – Михайло Нажига.viber image1

До якого часу ці ломачинецькі «царьки-бізнесмени» оббріхуватимуть людей, спричинятимуть чвари між тими, хто ще до недавнього часу подавали один одному руку. Агов, що відпрацьовуєте?

Зараз жителі Сокирянщини, які хочуть стати частиною Сокирянської ОТГ, чекають на рішення Кабінету Міністрів України. Яким воно буде – покаже час.