То продали чи віддали недобудовану панчішну-шкарпеткову фабрику?

Питання по Новодністровському  індустріальному парку знову підіймалося на, як вже не дивно, позачерговій вечірній сесії міської ради. Хоча за тиждень до цього була чергова, але розгляд даного рішення чомусь не включили в порядок денний. А питання ось яке: співфінансування інвестиційного проекту «Будівництво мереж водопостачання, водовідведення та зливових стоків до індустріального парку м.Новодністровськ». Що передбачає виділення на це 2 млн. гривень з міського бюджету.

Взагалі ситуація, яка відбувається з індустріальним парком, досить заплутана. Якщо розглядати з самого початку, то пропозиція міського голови про створення Індустріального парку звучить досить привабливо. Нові робочі місця, близько тисячі, інвестиції до міста, ну і в подальшому збільшення міського бюджету. Все ніби непогано. Але, яким чином все це відбувається, тут уже варто заглибитися.

Поспішали зареєструвати індустріальний парк, це вдалося. Потім поспішали обрати керуючу компанію  для ІП. І тут не прогадали.

«Тож 11 січня 2017 року відбулося чергове засідання постійно діючої міжвідомчої комісії, до складу якої входять представники дев’ятьох профільних міністерств, де було розглянуто матеріали щодо реєстрації, крім нашого, ще трьох інших індустріальних парків. У результаті позитивні рекомендації отримали лише «Новодністровськ» та «Фастіндастрі» (м. Фастів Київської обл.) ІП «Новодністровськ» розглядали повторно. Експерти стверджують, що ініціаторам створення індустріальних парків процедуру включення до державного Реєстру доводиться іноді проходити по п’ять-сім разів і те, що за наш парк члени комісії проголосували вже з другого разу, свідчить про високий рівень підготовки документів та значний потенціал території, яка відведена під спеціальну економічну зону. Справді, механізм прямої державної підтримки індустріальних парків (безвідсоткові кредити, позики, цільове фінансування на безповоротній основі для їх облаштування) наразі носить декларативний характер. На сьогоднішній день передбачено лише звільнення суб’єктів індустріального парку від пайової участі у розвитку інфраструктури населених пунктів, сплати ввізного мита за ввезення устаткування, обладнання і комплектуючих до них, які не виробляються в Україні тощо. У зв’язку з цим у Верховній Раді чекають вирішення законопроекти, які передбачають ще низку преференцій для учасників індустріальних парків, тобто інвесторів. Одним із таких законопроектів (№ 2554 а-д «Про внесення змін до розділу ХХ „Перехідні положення“ Податкового кодексу України щодо розвитку вітчизняного виробництва шляхом стимулювання залучення інвестицій у реальний сектор економіки через індустріальні парки») передбачається, що учасники індустріальних парків звільнятимуться від податку на прибуток упродовж перших п’яти років, а в наступні п’ять користуватимуться пільгою зі сплати цього податку в розмірі 50 %, тобто сплачуватимуть його за ставкою 9 %. У частині ПДВ учасникам індустріальних парків планується надати право на розстрочення сплати податку на термін до 60 календарних місяців без нарахування процентів та пені при ввезенні ними на митну територію України за їх заявою у митному режимі імпорту устаткування, обладнання та комплектуючих до них без сировини. Експерти прогнозують, що запевнені в державній підтримці бізнесові структури охочіше розгортатимуть виробництво на територіях індустріальних парків, отже, вкладатимуть інвестиції в їх розвиток та створення нових робочих місць.
Та очевидно, що навіть і з тими преференціями, які дає нині діюче законодавство, індустріальний парк «Новодністровськ» цікавить інвесторів. Представники фірм, які уже сьогодні готові працювати, прийшли і на засідання міжвідомчої комісії, і особисто взяли участь у конкурсі з вибору керуючої компанії Індустріального парку «Новодністровськ», який відбувся 17 січня в кабінеті міського голови. До участі в конкурсі зголосилося три претенденти   «Міжнародна академія наук і інноваційних технологій», яку представляє Український союз промисловців та підприємців, ТОВ «Екосистеми України», а також комунальне підприємство «Керуюча компанія індустріального парку «Новодністровськ», яке спеціально було створене міською радою для цієї мети як альтернатива у разі, якщо бажаючих управляти нашим ІП не виявиться.
Представники фірм, що взяли участь у конкурсі, коротко представили свої підприємства. ТОВ «Екосистеми України» функціонує з 2008 року, займається в основному проектуванням інженерних мереж (водопостачання, каналізація, зовнішнє освітлення) та реалізацією цих проектів шляхом проведення будівельних робіт. Значний сегмент, як стверджує керівник підприємства Олег Тупіцин, займає робота з різноманітними фондами, зокрема зарубіжними. «Міжнародна академія наук і інноваційних технологій»   наукова, освітня і технологічна установа, яка організовує, координує і здійснює самостійно фундаментальні та прикладні наукові дослідження не лише в Україні, а й у країнах Східної Європи. На визначення переможця конкурсній комісії відведено 30 днів, але міський голова Анатолій Болдашев вважає недоцільним затягувати з прийняттям рішення, щоб якнайшвидше заявитись у тендерах на розподіл коштів Державного фонду регіонального розвитку. У 2017 році ДФРР передбачив Чернівецькій області 80 мільйонів гривень, на 8 з них претендуватиме м. Новодністровськ. Ці кошти плануються для будівництва мереж водопостачання та водовідведення об’єктів індустріального парку. А взагалі, згідно з ухваленою сесією міської ради Концепцією ІП «Новодністровськ», потреби на проектування і спорудження всіх інженерних комунікацій та підготовку виробничих майданчиків складають, за попередніми підрахунками, 32,5 мільйони гривень. Усім цим займатиметься керуюча компанія. Вона ж залучатиме учасників індустріального парку, які, власне, і є рушієм економічного зростання. Це можуть бути окремі підприємства або філії великих корпорацій. Згідно з ухваленою Концепцією, на території індустріального парку очікується розгортання таких видів бізнесу, як глибока переробка плодово-ягідної продукції, виробництво електричного устаткування та автозапчастин. Звісно, це не є догмою, і за необхідності цей перелік може коригуватися. Основна вимога до суб’єктів господарювання – виробництво повинно бути екологічно чисте, адже Новодністровськ має перспективу ще й розвитку туризму. Перших надходжень до бюджету можна очікувати від ІП не раніше 2020 року за умови, що з 2018-го там запрацює перше підприємство. А до 2027 року передбачається створення на його території не менш як 850 робочих місць.”

Ці чудові перспективи так гарно змалювала Прес-служба Новодністровської міської ради.

Ну і вже 26 січня 2017 року на пленарному засіданні  27 сесії 7 скликання виносять питання щодо затвердження переможця конкурсу з вибору керуючої компанії індустріальним парком «Новодністровськ».

Копія

 

Новодністровська міська рада

Двадцять сьома сесія VІІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

26 січня 2017 р. №27 м. Новодністровськ

 

 

Про затвердження переможця конкурсу з вибору керуючої компанії індустріальним парком «Новодністровськ»

 

 

Відповідно до ст.ст.25,26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст.19,21 Закону України «Про індустріальні парки» та депутатського запиту Білоткача А.І. від 25.01.2017 року, розглянувши протокол засідання конкурсної комісії з вибору керуючої компанії індустріальним парком «Новодністровськ» у м.Новодністровськ, Новодністровська міська рада

 

В И Р І Ш И Л А:

 

1. Затвердити переможця конкурсу з вибору керуючої компанії індустріальним парком «Новодністровськ» в місті Новодністровськ – ТОВ «Екосистеми України» (Додаток 1).

2. Начальнику відділу організаційної роботи та зв’язків із громадськістю забезпечити оприлюднення цього рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Білоткача А.І. та комісію з питань планування бюджету, фінансів та економічного розвитку.

 

 

Секретар міської ради                                             Н.Кримняк

З 26 обраних депутатів присутніх було 23, 21 з яких голосують затвердити переможцем керуючої компанії індустріальним парком «Новодністровськ» – ТОВ «Екосистеми України».

Ну, і далі по процедурі мало би відбутися укладання договору з керуючою компанією, але щось іде не так. І в квітні 2017 року виноситься рішення про зміни умови конкурсу з вибору керуючої компанії.

ПРОЕКТ

 

Новодністровська міська рада

Тридцять друга сесія VІІ скликання

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

травня 2017 р. № м. Новодністровськ

 

 

Про внесення змін до рішення Новодністровської міської ради від 04.11.2016р. №353 «Про затвердження конкурсної документації для участі у конкурсі з вибору керуючої компанії Індустріального парку «Новодністровськ»

 

 

Керуючись Законами України “Про місцеве самоврядування”, “Про індустріальні парки”, рішенням сесії Новодністровської міської ради від 06 квітня 2017 року №100 «Про умови конкурсу з вибору керуючої компанії  індустріального парку «Новодністровськ», з метою організації і проведення на конкурентних засадах відкритого конкурсу з вибору керуючої компанії Індустріального парку «Новодністровськ»

 

В И Р І Ш И Л А:

 

 1. Внести зміни до рішення Новодністровської міської ради від 04.11.2016р. №353 «Про затвердження конкурсної документації для участі у конкурсі з вибору керуючої компанії Індустріального парку «Новодністровськ», виклавши додаток до рішення в новій редакції, що додається.
 2. Провести конкурс з вибору керуючої компанії Індустріальним парком «Новодністровськ».
 3. Делегувати конкурсній комісії з вибору керуючої компанії Індустріальним парком «Новодністровськ» всі необхідні повноваження щодо організації та проведення конкурсу з вибору керуючої компанії Індустріальним парком «Новодністровськ».
 4. Відділу організаційної роботи та звʼязків із громадськістю опублікувати в офіційному друкованому засобі масової інформації, газеті «Наша газета» та на веб-порталі Новодністровської міської ради, оголошення про проведення конкурсу з вибору керуючої компанії Індустріальним парком «Новодністровськ».
 5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Білоткача А.І., комісію з питань планування бюджету, фінансів та економічного розвитку.

 

 

Міський голова                                                                  А.Болдашев

Одним словом, все дуже і дуже заплутано. Прийняття рішень, відміна рішень, і так до безкінечності. І вже в липні 2017 року керуючою компанію сесією міської ради затверджують  ПрАТ «Гравітон». До якої має відношення народний депутат від нашого округу Максим Бурбак. Сесія, до речі, також була позачергова і вечірня.

Нижче  наведено протокол введення цієї сесії.

Копія

Новодністровська міська рада

Тридцять четверта (позачергова) сесія VІІ скликання

П Р О Т О К О Л №34

Від 10 липня 2017 року

Головує                                                       – Болдашев А.І., міський голова

З 26 обраних депутатів:

– присутні 14 депутатів (список додається);

– відсутні 12 депутатів (список додається);

Запрошені, які брали участь в роботі сесії міської ради (список додається).

Місце проведення                                       – зала засідань міської ради

Початок роботи о 1800

Порядок денний

пленарного засідання 34-ї (позачергової) сесії міської ради VІІ скликання

 1. Про затвердження переможця конкурсу з вибору керуючої компанії Індустріальним парком «Новодністровськ».

Доповідає: Нажига І.М., виконавець робіт згідно ЦПД

Доп. до 10 хв. Виступи до 3 хв. Запитання, довідки до 2 хв. Всього 15 хв.

 

Різне.

Виступили:

Кримняк Н.І., секретар міської ради, зачитала розпорядження міського голови «Про скликання 34-ї (позачергової) сесії VIІ скликання Новодністровської міської ради».

Болдашев А.І., міський голова, запропонував прийняти проект порядку пленарного засідання 34-ї (позачергової) сесії VIІ скликання за основу.

Ставиться на голосування дана пропозиція – «за» – 15.

Вирішили:

Прийняти порядок денний пленарного засідання 34-ї (позачергової) сесії VІI скликання за основу.

З пропозиціями, змінами та доповненнями до порядку денного виступили:

 1. Міський голова Болдашев А.І. запропонував включити в порядок денний питання «Про звернення до голови Чернівецької обласної державної адміністрації та голови Чернівецької обласної ради».

Ставиться на голосування дана пропозиція – «за» – 15.

Вирішили:

Пропозицію прийняти.

Болдашев А.І., міський голова, запропонував затвердити порядок денний в цілому.

Ставиться на голосування дана пропозиція – «за» – 15.

Вирішили:

Затвердити порядок денний пленарного засідання 34-ї (позачергової) сесії VIІ скликання в цілому.

Міський голова вніс пропозицію затвердити Регламент роботи сесії.

Кримняк Н.І., секретар міської ради, запропонувала на кожне питання – до 10 хв., сесію закінчити за 30 хв.

Ставиться на голосування дана пропозиція – «за» – 15.

Вирішили:

Регламент затвердити.

Приступаємо до обговорення порядку денного роботи пленарного засідання 34-ї (позачергової) сесії міської ради VІІ скликання

 1. Слухали:

«Про затвердження переможця конкурсу з вибору керуючої компанії індустріальним парком «Новодністровськ».

Доповідає: Нажига І.М., виконавець робіт згідно ЦПД.

Виступили:

Білоткач А.І., заступник міського голови, депутат міської ради, голова конкурсної комісії, зауважив, що комісія розглянула одну пропозицію і затвердила переможця з вибору керуючої компанії індустріальним парком «Новодністровськ» ПАТ «Гравітон».

Сегидін В.Д., заступник директора ПАТ «Гравітон», повідомив про діяльність підприємства, у м. Новодністровськ планується за 5 років створити 1 тис. робочих місць.

Ставиться на поіменне голосування проект рішення за основу і в цілому.

«за»

 1. Болдашев А.І.
 2. Білоткач А.І.
 3. Білоткач Ю.М.
 4. Бондарчук Л.В.
 5. Горохов А.Б.
 6. Кримняк Н.І.
 7. Манаскуров І.В.
 8. Мандебура О.В.
 9. Петряшин В.А.
 10. Приступа Л.О.
 11. Рукомеда І.Ю.
 12. Скрипник О.В.
 13. Цимбалюк Н.О.
 14. Шаповалюк В.М.
 15. Шундрій Р.В.

Результати голосування – «за» -15.

Вирішили:

Рішення прийняти (№158, додається).

 1. Слухали:

«Про звернення до голови Чернівецької обласної державної адміністрації та голови Чернівецької обласної ради».

Доповідає: Кримняк Н.І., секретар міської ради, повідомила про причини нагального прийняття рішення.

Ставиться на поіменне голосування проект рішення за основу і в цілому.

«за»

 1. Болдашев А.І.
 2. Білоткач Ю.М.
 3. Горохов А.Б.
 4. Кримняк Н.І.
 5. Манаскуров І.В.
 6. Мандебура О.В.
 7. Петряшин В.А.
 8. Приступа Л.О.
 9. Рукомеда І.Ю.
 10. Скрипник О.В.
 11. Цимбалюк Н.О.
 12. Шаповалюк В.М.
 13. Шундрій Р.В.

«утрим.»

 1. Білоткач А.І.
 2. Бондарчук Л.В.

Результати голосування – «за» -13, «утрим.» – 2.

Вирішили:

Рішення не прийняти.

Виступили:

Кримняк Н.І., секретар міської ради, повідомила, що є можливість прийняття Чернівецькою обласною радою рішення про зміни до Перспективного плану формування ОТГ в Чернівецькій області з порушеннями Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методики формування ОТГ.

Манаскуров І.В., депутат міської ради, нагадав про надзвичайно важкий процес формування Новодністровської ОТГ, зауважив, що неприйняття даного рішення піде на користь противникам нашої новоствореної ОТГ.

Шундрій Р.В., депутат міської ради, запропонував повернутись до переголосування попереднього питання.

Ставиться на голосування дана пропозиція – «за» – 15.

Вирішили:

Пропозицію прийняти.

Ставиться на поіменне голосування проект рішення «Про звернення до голови Чернівецької обласної державної адміністрації та голови Чернівецької обласної ради» за основу і в цілому.

«за»

 1. Болдашев А.І.
 2. Білоткач Ю.М.
 3. Бондарчук Л.В.
 4. Горохов А.Б.
 5. Кримняк Н.І.
 6. Манаскуров І.В.
 7. Мандебура О.В.
 8. Петряшин В.А.
 9. Приступа Л.О.
 10. Рукомеда І.Ю.
 11. Скрипник О.В.
 12. Цимбалюк Н.О.
 13. Шаповалюк В.М.
 14. Шундрій Р.В.

«утрим.»

 1. Білоткач А.І.

Результати голосування – «за» -14, «утрим.» – 1.

Вирішили:

Рішення прийняти (№159, додається).

Міський голова                           (підпис є)                А.Болдашев

Виконавець:

Секретар міської ради                                                Н.Кримняк

Таким чином зникає одна керуюча компанія але з’являється інша. Нам відомо, що більше півроку тривали суди де позивачем виступала ТОВ «Екосистеми України», а відповідачем була Новодністровська міська рада. Де позивач просив суд зобов’язати Новодністровську міську раду заключити з ними договір про створення ІП «Новодністровськ». Адже рішення сесії про те, що вони затверджені керуючою компанією, було у них на руках. Розгляд справи постійно переносився з тих чи інших причин, аж поки справу не закрили взагалі.

Вже в жовтні 2017 року знову починаються позачергові вечірні сесії, де швиденько продають недобудовану панчішно-шкарпеткову фабрику! Міський голова запевняє, що від продажу місто буде лише в виграші, ну і таке інше. Деякі хвилювання вже на той момент виникали у певних депутатів, але все ж рішення прийняли. І уже на сьогодні виникає ще більше питань. Адже минулого тижня на «традиційно вигідній» вечірній сесії депутатами Новодністровської міської ради виділено понад 2 млн. гривень з місцевого бюджету на співфінансування інвестиційного проекту «Будівництво мереж водопостачання, водовідведення та зливових стоків до індустріального парку м.Новодністровськ».

Тут постає питання, де ви вбачаєте виграш для нашого міста від продажу панчішно-шкарпеткової фабрики? Виходить, що ми продали недобудовану фабрику за 1 млн. 700 тисяч гривень, отримали ці кошти в міський бюджет, і тут же їх повернули, але навіть більшій сумі!

Цього тижня зустрілися у нашій студії з депутатом Новодністровської міської ради Наталею Цимбалюк, з якою і намагалися розібратися, чому так відбувається. Адже є острах, що і продаж землі в -надцять гектарів під індустріальним парком у 40 млн. гривень, як  зауважив міський голова, підуть не в місцевий бюджет. Бесіда вийшла досить багатогранною, обговорили не лише ситуацію з ІП, а й торкнулися роботи самого міського очільника Анатолія Болдашева, і обговорили проблеми нашого міста.

Як розгортатимуться події надалі з часом стане відомо. Побачимо хто буде в виграші. Далі буде…

 

Інформує сайт “Новодністровськ.info”