Це світле слово «Мир» сьогодні звучить особливо…

У війни  – холодні очі, свій рахунок і  безжальна арифметика. 15 лютого минає 31 рік з дня закінчення війни в Афганістані, але вона назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. Відзначення в Україні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав свідчить про глибоку повагу суспільства до людей, яким довелося в мирні повоєнні роки нести нелегку військову службу в гарячих точках світу.

Неодноразово, ризикуючи своїм життям, наші земляки, які стали свідками тих буремних подій, виконували присягу, забезпечували спокій та стабільність, чим заслужили визнання і вдячність. Майже сотня вихідців з Сокирянщини пройшли крізь вогонь Афганської війни, що принесла нам численні трагедії та біль утрат.

Віддати свою шану живим та згадати добрим словом подяки мертвих зібралося чимало жителів нашого району біля пам’ятника загиблим афганцям-землякам у селі Романківці. Кожен прийшов сюди з чистими помислами та вдячними очима.

Передусім пам’ять про всіх, хто віддав життя в роки воєнних протистоянь,  вшанували хвилиною мовчання. Відтак до підніжжя пам’ятника лягли червоні квіти, як символ смутку та туги, нетлінної пам’яті та поваги. Схилили голови перед подвигом наших земляків голова Сокирянської районної ради Василь Козак, очільниця РДА Ірина Антонюк, військовий комісар Олександр Гладкий, воїни-інтернаціоналісти, представники місцевого самоврядування та громадськості.

Ми пам’ятаємо і завжди пам’ятатимемо про кожного нашого загиблого земляка. Не перестанемо дякувати усім ветеранам-інтернаціоналістам за їх вірне служіння Батьківщині і готовність до її захисту та вміння перемагати, за піклування і патріотичне виховання молодого покоління. У цей день всі згадали, який біль та втрати тягне за собою війна… Про ціну миру найбільше знають ті, хто його здобуває.