Центр зайнятості допомагає в організації власного бізнесу
CZ-2

Якщо Ви втратили роботу і Ваша спеціальність (професія) не затребувана сьогодні на ринку праці, Ви маєте можливість зайнятися підприємницькою діяльністю.

Служба зайнятості сприяє у започаткуванні власної справи безробітним з метою забезпечення вашої зайнятості.

Громадянам, які виявили бажання започаткувати підприємницьку діяльність в Сокирянській  районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості надаються індивідуальні профконсультації, у т. ч. із використанням профдіагностичних методик.

Безробітних, які зацікавились можливістю організації підприємницької діяльності, залучають до цільових тематичних семінарів з основ підприємництва або направляють на професійне навчання з основ підприємницької діяльності.

Хто може отримати допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи?

Відповідно до чинного законодавства про зайнятість населення допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності можуть отримати безробітні:

– яким виповнилось 18 років;

– які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

В якому розмірі виплачується допомога по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності?

Виплата допомоги по безробіттю одноразово здійснюється в розмірі залишку призначеної безробітному допомоги по безробіттю, визначеного на день державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності, обмеженого строком 360 календарних днів, у тому числі особам передпенсійного віку.

Розрахунок одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності здійснюється з урахуванням максимального розміру допомоги та мінімального розміру допомоги, встановленого правлінням Фонду, що діє на дату державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця.

Зміна розміру мінімальної та максимальної величини допомоги по безробіттю, що відбулась після державної реєстрації юридичної особи чи фізичної особи – підприємця, не є підставою для коригування допомоги по безробіттю, що виплачена одноразово.

Які документи необхідно надати для розгляду питання щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово?

Для розгляду питання щодо отримання допомоги по безробіттю одноразово необхідно подати такі документи:

заяву про надання допомоги;

бізнес-план.

Рішення про одноразову виплату допомоги по безробіттю (або відмову у її виплаті) приймається директором обласного центру зайнятості на підставі висновку комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, щодо здатності безробітного до підприємницької діяльності.

Висновок комісії надається, виходячи з результатів професійної діагностики безробітного, набутих ним знань з організації підприємницької діяльності та аналізу його бізнес–плану.

Отже, якщо Ви перебуваєте в пошуку роботи, звертайтесь до Сокирянської районної філії для отримання детальної інформації щодо можливості започаткування власної справи за адресою: м. Сокиряни, вул. Перемоги, 18 або зателефонуйте за номером: 2-24-72

 

Начальник відділу активної підтримки безробітних

Сокирянської районної філії

Чернівецького обласного центру зайнятості