У Білоусівці місцеві жителі бажають об’єднатись у ОТГ з Сокирянами (ВІДЕО)

Цими вихідними у селі Білоусівка Сокирянського району вчергове відбулися збори місцевих жителів, під час  яких обговорювали перспективи розвитку села та участь у процесі реформи децентралізації. Цього разу ініціювали зібрання самі білоусівчани, яким вже набридла багатолітня невизначеність. Паралельно з децентралізацією проходить реформування освітньої, медичної та інших галузей, тож майбутня доля бюджетних установ турбує білоусівчан. У неділю, 17 листопада, 114 сельчан зареєструвались під час громадських слухань, прибули на запрошення і представники з Сокирян та Новодністровська.

За словами місцевих жителів, їм набридла невизначеність, адже більше трьох років їм втолковували, що Білоусівка вже в складі Новодністровської ОТГ, проте брати участь  у розвитку села влада міста енергетиків не поспішає. Насамперед взяла слово депутат районної ради та директор Білоусівкського НВК  Альона Гафінчук, яка висловила стурбованість майбутньою долею навчального закладу:

Також Альона Степанівна продемонструвала уривки з нещодавньої сесії Новодністрокської міської ради, де місцеві обранці висловлювали свою невдоволеність роботою міського голови, не бажали вирішувати земельні питання ломачинчан, до того ж, самі констатували, що владі міста немає з чим іти просити білоусівчан до Новодністровської громади.

Голова батьківського комітету Білоусівського НВК Марія Якубовська повідомила присутнім, що кілька днів тому відбулись батьківські збори в навчальному закладі, відтак батьки школярів просять всіх жителів села сприяти створенню на базі навчального комплексу опорного закладу та підтримати пропозицію приєднання до Сокирянської ОТГ. Валентина Савчук, що нині опікується дошкільнятами у НВК констатувала, що за останні роки влада села і району доклала максимум зусиль для забезпечення належного виховання найменших – значно збільшено кількість груп дошкільнят, проведено капітальний ремонт приміщень, покращено матеріальну базу :

Жителів села Білоусівка турбувало одне головне питання, – чому не знайшов часу зустрітись з ними Новодністровський міський голова Анатолій Болдашев, якщо у місті енергетиків дійсно так щиро бажають приєднання їхнього села. Взяла слово і колишній секретар Новодністровської міської ради, а нині, як сама вона представилась, просто депутат міської ради Наталія Кримняк. Їй не залишалось нічого, як констатувати помилки та прорахунки нинішньої влади міста:

Про впровадження реформи освіти розповіла начальник відділу освіти РДА Галина Рябко:

А про перспективи районної лікарні доповів директор КНП «Сокирянська райлікарня» Олександр Андрійчук:

Про життя ломачинчан, які вже більше року, як ніби увійшли до складу Новодністровської ОТГ, та хід судових розглядів з цього приводу проінформувала присутніх секретар Ломачинецької сільської ради Лілія Кефа:

Від чисельного десанту сільських голів Сокирянщини взяв слово і очільник Сербичанської громади Михайло Братушко, він згадав і проплачені Віче, одним із організаторів яких був нинішній депутат райради Ігор Нажига, і маніпуляції та махінації людей, які видають себе за реформаторів:

Не обділив увагою білоусівчан і постійно зайнятий заступник новодінстровського міського голови Ігор Нажига, який вже встиг до цього розмістити провокаційні пости у соц. мережах, що не аби як розлютило сельчан, одна з місцевих жительок не стримувала свого обурення, коли читала писанину молодика і про громадські слухання і про батьківські збори:

Вцілому більше трьох годин продуктивно і спокійно працювали місцеві жителі у Білоусівці, як підсумок, у ході голосування 112 сельчан висловили своє бажання приєднатися до об’єднаної громади з центром у Сокирянах, ще двоє утримались.