У Хотині студенти-археологи розкопали колодязь часів Османської імперії

На території Хотинської фортеці цього місяця тривала археологічна практика. Дослідження проводилися на трьох ділянках всередині фортеці. Зразу ж при вході біля Бендерських воріт виявлено викладений із каменю колодязь, очевидно, XVIII ст., який у перспективі можна повністю розчистити. Тут же віднайдено численні залізні ядра і бомби, керамічні люльки, посуд і пічні кахлі цього ж часу. Найдавнішими знахідками на розкопі виявилися крем’яні вироби, пов’язані зі стоянкою мисливців пізньопалеолітичної епохи.

Про це повідомляється на сайті Чернівецького національного університету.

Друга ділянка для досліджень була обрана південніше замку в районі моста ХV ст., де розчищено невідомі раніше кам’яні мурування та віднайдено чималий арсенал давніх боєприпасів різних систем і калібрів. Серед посуду траплялися фрагменти вишуканих напівфаянсових та порцелянових піал західноєвропейського й турецького походження, переважно з міста Кютахія. Окремо вивчали найдавніші середньовічні стіни Хотинського замку в його підземеллях у комендантському дворі, приблизно на 12 м нижче рівня сучасної поверхні.

Особливу увагу привертають знахідки монет різних номіналів і держав: Молдавського князівства, Речі Посполитої, Османської та Російської імперій. Після належного опрацювання матеріали розкопок поповнять фонди Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця».