У Грубній відбувся семінар для освітян

21 грудня 2017 р. на базі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грубна  Сокирянського району відбулося засідання РМО вчителів  історії  у формі семінару-практикуму на тему: «Нетрадиційні форми проведення уроків як засіб формування загальнонавчальних компетентностей учнів». У роботі семінару взяли участь заступник голови Сокирянської РДА Ірина Прокопівна Тарасова, методист РМК ВОМС Ганна Миколаївна Кучмей.

Гостинно зустрів учасників семінару та забезпечив теплу, родинну атмосферу роботи колектив школи, який нині очолює Ірина Вікторівна Пастушок.

Грубна – унікальне село Сокирянщини, родзинкою якого є звичаї, традиції, обряди, побут, релігія, власне, стиль життя старообрядництва, що сягають своїми коренями ХVІІІ ст. Саме над збереженням та примноженням цієї неповторності працюють учні, вчителі, батьки школярів, громада села.

Своєрідною є і сама школа, адже навчання в ній здійснюється рідною для жителів села російською мовою. Проте учні вивчають  українську, німецьку та англійську мови. З основної школи запроваджується вивчення навчальних предметів українською мовою.

Згідно плану роботи учасники семінару-практикуму відвідали фрагмент показового уроку історії України у 9 класі на тему: «Наш край у ХVІІІ – першій половині ХІХ ст.»., який провела вчитель історії Панєнкова Валентина Іванівна.  На уроці учні представили різнопланові міні-проекти про обставини входження нашого краю до складу Австрійської та Російської імперій, особливості етнічного та релігійного складу населення, історичні та архітектурні пам’ятки Буковини та Бессарабії. При цьому учні продемонстрували сформовані на високому рівні інформаційно-цифрову, соціально-громадянську, логічну, аксіологічну компетентності та вміння спілкуватися рідною мовою.

Під час екскурсії до етнографічного музею, створеного на базі школи, учасники семінару з захопленням оглядали дбайливо збережені вишивки, одяг, знаряддя праці,  предмети побуту старообрядців, археологічні експонати. Втілюючи принципи мультілінгвальної освіти, учні-екскурсоводи ознайомили присутніх з експозицією музею українською, російською, англійською та німецькою мовами.

Чимало невідомого чекало на учасників семінару під час презентації проектної роботи «Традиції та побут старообрядців». Проникливо та щиро розповідала про особливості релігії, релігійних обрядів, міжособистісних стосунків, виховання молоді,  побуту жителів села вчитель історії Панєнкова Валентина Іванівна, а її вихованці з допомогою засобів мистецтва (танцю, пісні, живопису) практично демонстрували своєрідність російськомовного Грубна як невід’ємної частинки України.

Учасники семінару відмічають злагодженість, професіоналізм у роботі колективу школи та бажають йому наснаги у продовженні славних традицій.

Напередодні Новорічних та Різдвяних свят зичимо освітянам, жителям Грубна, Сокирянщини миру, злагоди, добробуту. Хай щастить! Слава Україні!