У квітні правоохоронцями продовжено операцію по добровільному роззброєнню населення

Нелегальна зброя – потенційне знаряддя злочину, попереджають міліціонери, і закликають її власників позбутися такого небезпечного майна.  Як свідчить статистика, на сьогодні в Україні налічується майже 700 тисяч власників мисливської вогнепальної зброї, які на законних підставах володіють близько 770 тисячами одиниць зброї.   Звичайно, більшість її є зареєстрованою та перебуває у законному користуванні, але багато ще і таких, хто якимось чином заволодів вогнепальною зброєю і забув, або просто не забажав повідомити про неї відповідні органи.

У квітні правоохоронцями  продовжено операцію по добровільному роззброєнню населення. Як проходить дана операція, і які наслідки виявлення міліціонерами зброї у громадян телераіоорганізації «Сокиряни» розповів начальник Сокирянського РВ УМВС у Чернівецькій області Геннадій Федорюк.

 За його словами,  впродовж березня вже п’ять жителів району та міста обласного підпорядкування добровільно передали правоохоронцям небезпечні предмети. Серед них  – зброя і набої до неї. Крім того,  стражами порядку проводяться оперативні та слідчі дії для виявлення та вилучення зброї у осіб, які відмовляються з нею добровільно розлучитись. Відтак нещодавно у мешканця Новодністровська під час санкціонованого обшуку виявлено пістолет ТТ та набої до нього. Зброю направлено на балістичну експертизу, з метою перевірки  приналежності до скоєних злочинів.

Керівництво Сокирянського РВ нагадує – за порушення законодавства у сфері обігу зброї передбачається адміністративна і кримінальна відповідальність. Стаття 263 Кримінального кодексу України «незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами» передбачає позбавлення волі на строк від двох до п’яти років. Що ж стосується гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачена адміністративна відповідальність. У статті 190 КУпАП зазначається: «придбання, зберігання, передача іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без дозволу органів внутрішніх справ — тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої. А в разі повторного порушення — штраф від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї».

Кримінальна відповідальність настає і в разі виявлення незареєстрованої холодної зброї (кинджалів, фінських ножів, кастетів та ін.) згідно ч.2 ст.263 – «штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Отож, шановні жителі Сокирянського району та міста Новодністровськ! Якщо ви маєте незареєстровану вогнепальну зброю, то в період проведення місячника добровільної здачі зброї Вам слід звернутися з відповідною заявою до міліції. Працівники дозвільної системи нададуть вам кваліфіковану консультацію, допоможуть у легалізації зброї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 76 = 81