У Ломачинцях відбулася виїзна нарада-семінар: ситуація із земельним фондом плачевна

Вже довгий час сокирянською крайовою владою практикуються виїзні наради на базі населених пунктів. Саме такі зустрічі представників місцевого самоврядування та керівників профільних відділів дають можливість детально ознайомитися із здобутками та проблемами, що мають місце в тому чи іншому населеному пункті. Виконавчий комітет має прекрасну нагоду наочно продемонструвати, над чим трудилися та що ще планують втілити.

Саме такий районний семінар-нарада відбувся вчора на базі Ломачинецької сільської ради. Темою зустрічі став соціально-економічний розвиток села над Дністром.

Учасниками цього заходу стали голова Сокирянської РДА Петро Бескупський, його заступники – Андрій Маркевич та Ірина Тарасова, заступник голови районної ради Олексій Бойко, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, організацій Сокирянщини та сільські голови.

Спочатку делегація здійснила об’їзд пайового фонду Ломачинецької сільської ради, далі ознайомилися із роботою закладів соціальної сфери – загальноосвітньої школи, фельдшерсько-акушерського пункту, дитячого садочка, бібліотеки та будинку культури.

Відтак, розпочалася нарада при голові Сокирянської РДА Петру Бескупському із сільськими головами та керівниками структурних підрозділів.

Про результати соціально-економічного розвитку Ломачинців за минулий рік розповідала сільський голова Наталія Петрик. Також посадовець окреслила основні завдання, що стоять перед владою села у 2018 році.

Із станом проведення інвентаризації земель державної, комунальної та приватної власності на території Ломачинецької сільської ради присутніх ознайомив начальник відділу Головного управління Держгеокадастру у Сокирянському районі Геннадій Козлов.

Іван Варчук, начальник відділу агропромислового розвитку РДА, продемонстрував присутні відеопрезентацію, що детально підтвердила несанкціоноване, а, часом, навіть, і незаконне використання земельних ділянок у Ломачинцях.

На жаль, сільський голова не прокоментувала цю ситуацію та не пояснила, як так сталося, що деякі особи сплачують податок лише за десяток гектарів, а користуються в рази більшими ділянками. Але ж земельний податок – це одне із основних джерел наповнення місцевих бюджетів, а звідси – і ремонт доріг, і допомога садочкам, установам охорони здоров’я, благоустрій території громади тощо.

Про відповідальність сільських голів говорили представники фіскальної служби, управління Держказначейської служби, Держгеокадастру тощо. Контролюючі служби наполегливо наполягають зважити сільським головам на важливість порушеного питання, свою відповідальність перед громадою  і провести відповідну роботу на території свого населеного пункту, аби податки, відповідно до законодавства, сплачували всі користувачі земельного фонду.