У процесах добровільного об’єднання територіальних громад органи влади виступають лише консультантами

Питання об’єднання територіальних громад в районі досі залишається відкритим, оскільки частина сіл прийняла рішення про об’єднання в одну територіальну громаду з центром в м.Сокиряни, частина схиляється до думки не приєднуватись до жодної із громад,  а депутати Сокирянської міської ради погодили проект перспективного плану формування територіальних громад в частині об’єднання навколо м.Сокиряни 5 сільських рад.

Через відсутність чіткої визначеності майбутньої мапи територіальних громад на Сокирянщині та через поширення інформації про тиск органів районної влади на  сільських голів  при прийнятті відповідних рішень депутати районної ради ініціювали зустріч з депутатами міської ради . На зустріч було запрошено першого заступника голови Чернівецької обласної державної адміністрації Володимира Куліша, міського, сільських голів. Присутні висловлювали свої думки та бачення майбутнього територіального об’єднання громад району, обурювались відсутністю належного законодавства для подальшого прогнозування долі утворених громад та відсутністю соціально-економічних обґрунтувань у запропонованому офісом реформ проекті перспективного плану територіального об’єднання громад. Сільські голови заперечували факти тиску з боку влади, так як рішення, прийнятті на сесіях, – це відтворення думки громади за результатами обговорень.

Перший заступник голови облдержадміністрації В.Куліш  рекомендував міському, сільським головам обговорити питання добровільного об’єднання територіальних громад у своїх населених пунктах, які в подальшому і ляжуть в основу остаточного формування мапи і району і області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 56 = 62