У районній конференції «Моя Батьківщина – Україна» визначили найкращих

Днями на базі Романковецької гімназії ім. К.Ф. Поповича відбувся ІІ етап районної конференції Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна», що підбив підсумки роботи пошукових та експедиційних загонів юних краєзнавців.  Цього року районна конференція відбулась у два етапи: І етап – заочне оцінювання краєзнавчо-дослідницьких робіт, ІІ етап – захист робіт доповідачів.

На заочний етап було представлено 62 роботи з навчальних закладів сіл Білоусівка, Селище, Сербичани, Кулішівка, Ломачинці, Вітрянка, Василівка, Гвіздівці, Ожеве, Романківці, Шебутинці, Михалкове, Грубна. На  очний етап  членами журі відібрано 29 кращих робіт.  Комісія уважно ознайомилася із роботами на заочному етапі та приділила окрему увагу захисту їх доповідачам. Учасники конференції під керівництвом своїх наставників провели пошукову, науково-дослідницьку роботу, зібрали матеріали, систематизували їх та мали можливість презентувати їх на огляд присутніх. За підсумками роботи по секціям визначено переможців за кожним напрямком та нагороджено грамотами відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, цінними подарунками, а також були забезпечені гарячим харчуванням.

На обласному етапі пошукову роботу у секції «Духовна спадщина мого народу» представлятиме Гимплюк Тетяна, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Ожеве, керівник Гімплюк Н.І. У відділенні «Козацькому роду нема переводу» виступатиме Нігалатій Діана, вихованка Білоусівського НВК, її наставник Зла Л.В. Про «Географію рідного краю» у Чернівцях розповідатиме творча група у складі Лейберюка Олексія, Тимчука Владислава та Бірюк Діани,  школярів Шебутинецького НВК, керівники – Полонка Н.М. та Галак О.В. У секції «Музей – історія жива» свої напрацювання представлятиме Тимчук Ольга також із Шебутинецького НВК, керівник Якубина С.І. « Геологічними стежками рідного краю» пройшовся і став найкращим Сулітецький Тарас, учень ЗОШ І-ІІ ст. с. Ожеве, керівники – Шибінська В.І. та Багірова Я.М. У відділенні «З попелу забуття» виступатиме Репеха Вадим, представник ЗОШ І-ІІІ ст. с. Василівка, керівник Мельник О.Д. Найцікавіше «Із батьківської криниці» представляла Федишена Ілонна, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Ожеве, керівники – Шибінська В.І. та Попова А.С.

Нагадаємо, що основною метою конференції є вдосконалення патріотичного та громадського виховання підростаючого покоління на традиціях і звичаях народу України, формування гармонійно розвиненої особистості шляхом залучення молоді до активної діяльності з вивчення історичної та культурної спадщини, історії рідного краю, ознайомлення з географічними, геологічними, культурними та історичними заповідниками, пам’ятками та об’єктами заповідного фонду.