У редакції ТРО «Сокиряни» податківці провели сеанс телефонного зв’язку на тему «Я маю право знати все про податки»

У  рамках реалізації просвітницького проекту «Я маю право!»,  у  редакції  ТРО «Сокиряни» 24 квітня 2018 року відбувся сеанс  телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участю в.о. начальника Сокирянської ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області Гладкої А.В.  на тему «Я маю право знати все про податки», що  дало можливість радіослухачам – платникам податків  дізнатися більше  інформації про свої права та обов’язки,  про електронні сервіси ДФС, отримати відповіді на запитання, що стосуються систем оподаткування, декларування доходів, сплати єдиного соціального внеску  та багато інших.

Слід зазначити, що в умовах сьогодення, зі стрімким розвитком інформаційних технологій, зусилля держави і фіскальної служби направлені на створення комфортного та сприятливого клімату для ведення підприємницької діяльності суб’єктами господарювання.

З цією метою Державною фіскальною службою України запроваджено цілу низку безкоштовних сервісів для платників податків, скориставшись якими, можна отримати необхідну послугу, довідку чи інформацію, або самостійно  роздрукувати необхідні бланки податкової звітності, не виходячи з офісу чи дому.

На даний час проводиться кампанія декларування доходів громадян. Коли у платника виникає обов’язок щодо подання декларації про майновий стан та доходи? І чи може громадянин (не приватний підприємець) подати таку декларацію дистанційно, не завітавши до  податкового органу.

Відповідь: Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

  • при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого ступеня споріднення тощо;
  • при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, операції з інвестиційними активами;
  • при отриманні іноземних доходів;
  • та в інших випадках, передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Подати таку декларацію громадянин може подати поштовим відправленням  з повідомленням про вручення та з описом вкладення, врахувавши терміни подання такої декларації, або скориставшись електронним сервісом ДФС, використавши електронний-цифровий підпис у розділі «Декларування громадян», при цьому, у будь-який зручний для нього час, не відвідуючи податкову інспекцію.

Наразі, варто нагадати, що термін подання таких декларацій завершується  2 травня. За неподання або несвоєчасне подання  декларацій про майновий стан і доходи громадянами, які згідно чинного законодавства зобов’язані задекларувати свої доходи,  передбачено адміністративну відповідальність.

Чи необхідно сплачувати єдиний внесок підприємцю – інваліду III групи?

Відповідь: Частиною четвертою ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що фізичні особи — підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Тобто, фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є, зокрема, інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Чи зобов’язані платники податку, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, подавати декларацію до органу ДПС?

Відповідь: Відповідно до п.179.3 ст.179 Податкового кодексу України платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до податкового органу  за місцем свого проживання податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Орган державної податкової служби протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.

Як буде застосовуватись пільга зі сплати податку на нерухоме майно у разі наявності кількох житлових об’єктів?

Відповідь: Громадяни самі обирають, як їм застосовувати пільги зі сплати податку на нерухоме майно, а саме: для квартири та житлового будинку, площа яких не перевищує 60 м. кв. та 120 м. кв. відповідно, не оподатковуватимуться. Якщо у власності є кілька житлових об’єктів, за бажанням можна звернутися до податкової інспекції для визначення об’єкта, за який буде сплачуватися податок на нерухомість. В іншому випадку пільга застосовуватиметься до того житла, в якому платник податку зареєстрований.