У Шебутинцях відзначили 100-річчя Дня Соборності України

22 січня 2019 р., з ініціативи вчителя історії Якубини С. І. в Шебутинецькому НВК було проведено захід, присвячений Дню Соборності України та вшануванню пам’яті загиблих односельчан, розстріляних румунською окупаційною владою 22 січня 1919 року.

Під час проведення заходу були представлені архівні матеріали, документи, пошуковий матеріал про Хотинське повстання 1919 року.

Увагу присутніх привернула цікава розповідь Якубини С.І. про події 22 січня 1919 р. в Шебутинцях: в центрі села, на долині, румунське командування розстріляло чотирьох молодих чоловіків: Антона Козака, Якова Рябого, Григорія Харабару, Олександра Рябого. Цим актом терору влада хотіла залякати населення та навернути до покори.

Своїми спогадами поділилися онуки загиблих – Козак Василь Васильович і Харабара Василь Олексійович, які розповіли про те, що пережили їх близькі в ті буремні роки.

Після заходу всі учасники, об’єднавшись у «живий» «Ланцюг єдності», пройшли центральною вулицею до сільського майдану, де встановлено пам’ятний хрест землякам.

Символічним було те, що червоні гвоздики на білий сніг біля підніжжя пам’ятника поклали прапраправнуки загиблих героїв.

Спіть, хлопці, спіть!

Про долю-волю тихо сніть,

Про долю-волю Вітчизни,-

Чи ж можуть бути кращі сни?

За рідний край, за край святий

Віддали ви вік молодий.

Віддали ви юнацькі сни,

Вишневий цвіт, життя весни.

 

Пам’ять про тих, хто віддав життя заради майбутнього свого народу навіки житиме в наших серцях.