У Сокрянському відділенні поліції закликають водіїв ввімкнути ближнє світло фар
avto_8658d

З 1 жовтня водії зобов’язані вмикати ближнє світло фар на дорогах за межами населених пунктів. Така вимога допомагає знизити кількість дорожньо-транспортних пригод. Світло робить автомобілі більш помітними на дорозі.

Правило щодо ближнього світла фар або денних ходових вогнів почало діяти в Україні у 2013 році. Першими цю норму запровадили скандинавські країни – близько 20 років тому. У цих країнах вдалося знизити кількість ДТП на 10-15%.

Ближнє світло фар використовують у більше як  20 країнах світу. Якщо водій не увімкнув фари або ходові вогні, його зупинять і дадуть стягнення. В Естонії за порушення правил дорожнього руху можуть оштрафувати до 200 євро, майже у 20 разів більше, ніж у Латвії.

У Литві штраф близько 80 євро. Найбільші сплати за порушення – у Норвегії – понад 200 євро. Окрім Північної Європи та Балтійських країн, ближнє світло потрібно вмикати у країнах Центральної Європи, на Балканах та у деяких країнах Південної Європи.

Втім, часові проміжки дії правила можуть відрізнятися. Наприклад, для автомобілістів Молдови таке правило актуальне з 1 листопада по 31 березня, а у Хорватії – з останньої неділі жовтня до останньої неділі березня.

Сьогодні у студії ТРО «Сокиряни» розповість радіослухачам про відповідальність за порушення цієї вимоги лейтенант поліції Сергій Березан:

“ Вимога пункту 9.8 Правил дорожнього руху діє з 1 жовтня по 1 травня, є обов’язковою для виконання і покликана підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги як у світлу пору доби, так і в темну.

Звертаю увагу водіїв, що саме в зазначений період, у зв’язку зі скороченням світлового дня та погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху.

За ігнорування цієї норми, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачено адміністративна відповідальність”, – розповів Сергій Березан.