У Сокирянах міська рада розпочала «топити» бюджетні кошти в будівництво ЦПМСД

Нового розмаху набула ситуація з існуванням Сокирянського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Незважаючи на супротив медиків, місцевих жителів, керівництво ОТГ вперто стоїть на відокремленні надання первинних медичних послуг жителям Сокирян і Коболчина від інших населених пунктів району. Ще 2016 року Сокирянською міською радою створено та зареєстровано свій Центр. Однак, після невдалої спроби тиску та залякувань медичних працівників міській владі не вдалось знайти хоча б одного бажаючого працювати на новоствореному місці роботи. А нема лікарів – немає і послуг. Крім того, для отримання ліцензії Міністерства охорони  України для суб’єктів господарювання, що провадять медичну практику, встановлено певні загальні вимоги, що передбачено Ліцензійними умовами, а це наявність  приміщень, в яких провадиться медична практика,  персоналу та обладнання, за допомогою якого провадиться медична практика. Тож для майбутнього розміщення Сокирянського ЦПМСД було вирішено, як нам стало відомо, використати цокольний поверх, двоповерхового житлового будинку по вулиці Княгині Ольги (колишня Гастелло) який кілька років тому звільнили районні освітяни.

Наразі перехожі із здивуванням спостерігають за активністю будівельників під пильним керівництвом Бориса Швеця та Миколи Місюрка. У напівпідвальному приміщенні вже почали міняти вікна, зривати стару підлогу та вивозити дошки у невідомому напрямку, а батареї вже «утилізували».

Відтак в недалекому майбутньому сокирянці та коболчинці, а можливо і жителі Вашковецької громади будуть змушені ходити на прийом до сімейних лікарів на вулицю Княгині Ольги, а звідти на здачу аналізів або на лікування до Сокирянської ЦРЛ. Яка сума бюджетних коштів  буде «освоєна» на реконструкції комунального приміщення,  невідомо навіть депутатам міської ради. І чи буде раціональним таке капіталовкладення, – теж достеменно невідомо, адже якби, для прикладу у Вашківцях, створювався місцевий ЦПМСД, тоді основною метою було б наближення послуг до людей, а так, маємо  задоволення власних амбіцій посадовців. Тож у Сокирянах без згоди громади влада проводить чергове «покращення», а винні, в результаті,  напевне,  будуть районні ЗМІ.