У Сокирянах – «обікрали»…, у Іспасі – облаштували

Обіцяного три роки чекають… Поки нас продовжують «годувати» вигаданими досягненнями, наші сусіди розвиваються, ефективно господарюють, вдало втілюють проекти, відбудовують громади. А що маємо ми? Пусті слова, що,  наче мильні бульбашки, розбиваються об стіну махінацій влади, а ще … все нові і нові кримінальні справи, які,  наче гриби після дощу, ростуть за кожним обіцяним проектом.

Простий приклад – реконструкція міні-футбольного поля на території Сокирянської школи № 1. Цей проект реалізується за рахунок бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Але, якщо у  Сокирянській ОТГ він стартував у 2017 році і досі не завершений, то у Вижницькій ОТГ аналогічну програму реалізували за п’ять місяців – розпочали у грудні 2018, а вже на початку травня цього року відкрили спортивний об’єкт. У селі Іспас школярі та молодь тепер можуть займатися футболом, волейболом, тенісом та баскетболом у комфортних умовах, а діти Сокирян вже два роки  мають можливість… насолоджуватися руїнами,  що огорнули їх навчальний заклад.

Нагадаємо, що ще 27 грудня 2017 року Сокирянською міською радою було укладено договір з фізичною особою-підприємцем Дожук Мирославою Михайлівною на будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям в м.Сокиряни та перераховано підприємцю аванс у сумі  707 тис. грн.

Більше  трьох місяців підприємець Дожук користувалась майже одним мільйоном  бюджетних асигнувань, і лише наприкінці квітня 2018 року будівельники огородили спортивний майданчик загальноосвітньої школи №1, знищили всі спортивні снаряди та приладдя, зірвали асфальтне покриття, встановили частину опалубки, місцями заповнивши її бетоном та розпочали монтувати металеві конструкції. Після цього будівельники зникли, залишивши на місці шкільного подвір’я – руїни, на які вдало списали більше 400 тисяч гривень. Ще майже на 300 тисяч придбали матеріали, які зараз знаходяться незрозуміло де…

Втім, як зазначила сама пані Дожук ,  всього виконано і задокументовано робіт за 2018 рік на 424 тис. 292 грн. Серед оплочених , зазначених у акті,  вирізняється ущільнення ґрунту самохідними вібраційними катками, яких ніхто там ніколи і не бачив, а також перевезення 619 тонн ґрунту на відстань до 10 км. Причому, роботи виконувались, повторюємось, як зазначено підприємцем, по реконструкції  самого міні- футбольного поля, трибун для глядачів, огорожі поля, огорожі стадіону і навіть  по електроосвітленню майданчика…. Тут без слів.

Відтак,  трохи менше половини від суми,  виділеної державою на будівництво футбольного майданчика, а саме 283 тис. грн.,  зависло у повітрі. Втім,  використання бюджетних коштів потребує обов’язкового звіту. Тож вигадливі чиновники і підрядниця не знайшли нічого розумнішого ніж, НІБИ, передати на зберігання будматеріали. Це підтверджує документ Сокирянської міської ради, в якому вказано, що генпідрядник – ФОП Мирослава Дожук передала іншому підприємцю з Сокирян, з яким, до речі,  у досить близьких відносинах, на відповідальне зберігання  453 кубічних метри щебеню різної фракції, і,  причому,  саме на невистачаючу суму коштів.

Тобто,  як випливає з документів,  представлених генеральним підрядником з будівництва міні-футбольного поля зі штучним покриттям, приватний підприємець Дожук Мирослава отримала у 2017 році 707 тис. грн..  Впродовж року ця підприємлива жінка замість того, щоб будувати майданчик для сокирянських дітей, на свій розсуд розпоряджалась коштами платників податків, а на  завершення дії  договору підсунула «липу» на майже 300 тис. грн., про те, що зберігає  до кращих часів будматеріали, які, можливо, будуть використані для продовження будівництва. І всі ці махінації проходили під покровительством посадовців Сокирянської міської ради.

Завбачливо підрахувавши, що «роботи – непочатий край», бо ж загальна вартість об’єкту сягає, не мало – не багато, – 3 млн. 676 тис. грн., у Сокирянській міській раді ще наприкінці 2017 заявили, що реалізовуватимуть цей проект 2 роки. Тобто,  до 2020 учні Сокирянської школи №1 не матимуть змоги займатися фізичною культурою на території навчального закладу, проте чиновницькі кишені, ще певний час обводитимуть круг пальця жителів громади.

Наразі Сокирянським відділенням поліції проводиться розслідування можливого привласнення бюджетних коштів та інших порушень під час будівництва міні-футбольного зі штучним покриттям у райцентрі.

Звітуючи перед громадою,  Сокирянський міський голова Василь Равлик цинічно повідомив, що у Сокирянах не встигли добудувати сучасний спортивний об’єкт через погодні умови.  Тобто, цілий рік підприємцю заважала природа проводити роботи.

А от у Вижницькій ОТГ, де, вочевидь, апетити влади більш приземлені, люди вже відчули користь від реалізації бюджетної програми «Будівництво футбольних полів з штучним покриттям в регіонах України». А ми? Напевно, ще почекаємо, коли, нарешті, згадають про дітей, а, може, совість заговорить…