У Сокирянах – «обікрали»…, у Іспасі – облаштували

Обіцяного три роки чекають… Поки нас продовжують «годувати» вигаданими досягненнями, наші сусіди розвиваються, ефективно господарюють, вдало втілюють проекти, відбудовують громади. А що маємо ми? Пусті слова, що,  наче мильні бульбашки, розбиваються об стіну махінацій влади, а ще … все нові і нові кримінальні справи, які,  наче гриби після дощу, ростуть за кожним обіцяним проектом.

Простий приклад – реконструкція міні-футбольного поля на території Сокирянської школи № 1. Цей проект реалізується за рахунок бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України». Але, якщо у  Сокирянській ОТГ він стартував у 2017 році і досі не завершений, то у Вижницькій ОТГ аналогічну програму реалізували за п’ять місяців – розпочали у грудні 2018, а вже на початку травня цього року відкрили спортивний об’єкт. У селі Іспас школярі та молодь тепер можуть займатися футболом, волейболом, тенісом та баскетболом у комфортних умовах, а діти Сокирян вже два роки  мають можливість… насолоджуватися руїнами,  що огорнули їх навчальний заклад.

Нагадаємо, що ще 27 грудня 2017 року Сокирянською міською радою було укладено договір з фізичною особою-підприємцем Дожук Мирославою Михайлівною на будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям в м.Сокиряни та перераховано підприємцю аванс у сумі  707 тис. грн.

Більше  трьох місяців підприємець Дожук користувалась майже одним мільйоном  бюджетних асигнувань, і лише наприкінці квітня 2018 року будівельники огородили спортивний майданчик загальноосвітньої школи №1, знищили всі спортивні снаряди та приладдя, зірвали асфальтне покриття, встановили частину опалубки, місцями заповнивши її бетоном та розпочали монтувати металеві конструкції. Після цього будівельники зникли, залишивши на місці шкільного подвір’я – руїни, на які вдало списали більше 400 тисяч гривень. Ще майже на 300 тисяч придбали матеріали, які зараз знаходяться незрозуміло де…

Втім, як зазначила сама пані Дожук ,  всього виконано і задокументовано робіт за 2018 рік на 424 тис. 292 грн. Серед оплочених , зазначених у акті,  вирізняється ущільнення ґрунту самохідними вібраційними катками, яких ніхто там ніколи і не бачив, а також перевезення 619 тонн ґрунту на відстань до 10 км. Причому, роботи виконувались, повторюємось, як зазначено підприємцем, по реконструкції  самого міні- футбольного поля, трибун для глядачів, огорожі поля, огорожі стадіону і навіть  по електроосвітленню