У Сокирянській РДА аналізували законність дій Ломачинецької сільської ради

На адресу Сокирянської районної державної адміністрації надійшло звернення ініціативної групи с.Ломачинці, щодо законності прийнятого рішення на сесії сільської ради. Крім того, голова сільської виборчої комісії Ломачинець проінформував виконавчий орган влади Сокирянщини про позбавлення повноважень шести сільських депутатів.

В результаті чого головою райдержадміністрації Петром Бескупським  6 липня   було скликано нараду за участю керівництва райдержадміністрації та районної ради, сільського голови села Ломачинці, начальників структурних підрозділів райдержадміністрації, керівників правоохоронних органів району та представників ініціативної групи села  щодо розгляду даного звернення та ситуації, що склалася в селі.

Ознайомив присутніх зі змістом скарги  голова Сокирянської районної державної адміністрації Петро Бескупський:

Петро Петрович зауважив, що позбавлення повноважень 6 з 13 депутатів, не паралізує роботу органу місцевого самоврядування, адже більше половини складу ради може брати участь в пленарних засіданнях. Однак, завдання РДА за словами Петра Бескупського, –  стабілізувати ситуацію в селі  Ломачинці та забезпечити функціонування всіх структур, а відтак і допомога організаційна і фінансова у організації та проведенні довиборів депутатів ради:

В свою чергу,  голова Ломачинецької сільської ради Наталія Петрик, зауважила, що сільська рада не має коштів у бюджеті для організації та проведення проміжних виборів.

За словами фінансистів району, Наталія Михайлівна злукавила, адже в кошторисі Ломачинців залишився чималий вільний залишок. Вочевидь, сільського голову  не влаштовує перспектива поповнення місцевої ради новими депутатами, адже,  враховуючи революційні настрої в придністровському населеному пункті, нові обранці   явно не розділятимуть позицій голови  і колишньої більшості.

Крім того, із числа депутатів, що залишились,   необхідно найближчим часом обрати нового секретаря ради.

За результатами наради надано доручення юридичній службі РДА в повній мірі здійснювати юридичний супровід та надавати всіляку допомогу  Ломачинецькій сільській раді, фінансовому управлінню  – проаналізувати цьогорічний кошторис ради та винайти кошти для організації виборчого процесу.