У Сокирянському районі фіксується ріст захворювань на коронавірус
116749746_188638002677819_6313869680499327552_o

Про це повідомив заступник директора з медичної частини КНП «Сокирянська районна лікарня» Андріан Анатолійович Пижик на засіданні районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулось днями в районній державній адміністрації за участі голови районної ради Василя Козака та голови районної державної адміністрації Ірини Антонюк.

Наразі в інфекційному відділенні районної лікарні перебуває 8 осіб, серед яких в 4  підтверджено коронавірусну інфекцію, з них –  3 людей  з міста Сокиряни, 1 – з села Вашківці. Ще один громадянин з міста Сокиряни очікує результатів повторного тестування. Троє осіб, з клінічними ознаками коронавірусної інфекції, потрапили до інфекційного відділення  28 липня. У хворих відібрано зразки біологічних матеріалів для проведення тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР – тестування), результати яких очікуються найближчими днями. На жаль, маємо два летальних випадки. Всього від початку поширення хвороби на території району, за даним районного лабораторного центру, зафіксовано 71 лабораторно підтверджений факт захворювання на COVID-19. Про це йдеться на сайті Сокирянської районної ради.

За словами заступника директора районної лікарні з медичної частини Андріана Пижика, причиною спалахів коронавірусної інфекції на території Сокирянського району є недотримання населенням елементарних санітарно-гігієнічних норм та правил, встановлених карантинних обмежень. Як зауважує Андріан Анатолійович, ріст захворюваності досить стрімкий, часто хвороба має безсимптомний характер перебігу.

Наразі районна лікарня забезпечена всіма необхідними для лікування коронавірусу лікарськими засобами та супутніми витратними матеріалами, передбаченими Національним переліком основних лікарських засобів, відшкодування яких здійснюється державою. Як уже повідомлялось раніше, КНП «Сокирянська районна лікарня» Сокирянської районної ради уклало угоду з Національною службою здоров’я України на надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-COV-2 – тобто це пакет послуг, за які пацієнтам платити не потрібно.

Голова районної ради Василь Васильович Козак зазначив, що у разі щоденної появи хворих на інфекцію, спричинену COVID-19, у кількості 3 і більше осіб, в районі доведеться посилити карантинні заходи. За рішенням комісії, в першу чергу,  обмеження будуть вводитись у тих населених пунктах, де кількість випадків найбільша. «Ми маємо вжити вичерпних заходів для того, аби запобігти масовому поширенню інфекції територією району» – зазначив Василь Васильович. «Всі дотичні служби повинні по максимуму мобілізувати свої сили та ресурси, діяти чітко та злагоджено» – наголосив він. Сімейні лікарі, у разі виникнення перших симптомів хвороби у пацієнтів, повинні невідкладно направляти таких хворих до інфекційного відділення районної лікарні.

Василь Козак наголосив на персональній відповідальності керівників районних лікувальних установ та районного відділу лабораторних досліджень Державної установи «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» за неналежне виконання своїх обов’язків щодо запобігання поширенню інфекції та лікування хворих. «Безвідповідальне ставлення керівників профільних служб до питання запобігання поширенню коронавірусу територією району – неприпустиме» – наголосив Василь Васильович.

Голова районної державної адміністрації Ірина Антонюк звернула увагу керівників районної лікарні та центру первинної медико-санітарної допомоги на необхідність проведення температурного скринінгу при вході в районні лікувальні установи, дотримання маскового режиму медичним персоналом та пацієнтами, не допущення скупчення великої кількості людей в приміщеннях. Окрім того, Ірина Валеріївна наголосила керівникам профільних служб на необхідності здійснення контролю за дотриманням особами, які контактували з хворими на коронавірус, а також громадянами, які повернулись з країн, що внесені до «червоної зони», вимог самоізоляції.