У Сокирянському районному музеї згадували воїнів УПА

Українській повстанській армії, збройному крилу Організації українських націоналістів, цьогоріч виповнилось 75 років. Вояки, які до неї належали, боролись одразу проти двох тоталітарних держав – нацистської Німеччини та Радянського Союзу. І хоч на меті вони мали відновлення української державності, проте вважались у часи СРСР «ворогами народу» через опір поневоленню.

2 листопада 2017 року в приміщенні Сокирянського районного музею серед портретів очільників  УПА та картин  художника Івана Балана присутні згадували відважних патріотів та боротьбу за незалежність України.

Ведучі заходу  – директор музею  Валентина Борисівна Ярова  та учениця Сокирянської гімназії Ксенія Яхневич  допомогли поринути в атмосферу важких років, розповідаючи про діяльність УПА  та про науковців і митців, які по крупинках  відновлюють втрачені факти про часи визвольної боротьби.

У свою чергу,  сокирянець Руслан Твердушкін, якому пощастило з друзями зробити унікальну знахідку колекції артефактів УПА ,  представив присутнім книгу «За тебе, свята Україно», співавтором якої він виступив. Книга, заснована на документальних фактах, розповідає  про долю воїнів повстанської армії та життя людей у той важкий час.

Учні навчальних закладів з цікавістю розглядали колекцію  документів, книг, щоденників, малюнків упівців, які були знайдені під час археологічної експедиції.