У «Веселці» права дітей захищені!

Серед актуальних проблем, що їх висунуло сьогодення України перед педагогами, гостро постала проблема правової освіти та виховання дітей і батьків, як складова комплексної програми навчання і виховання національної системи освіти. Оновлення змісту освіти, впровадження нових пріоритетних напрямів, основних шляхів реформування, нових підходів, виховних систем, форм і методів навчання і виховання та пошуку шляхів засобів їх реалізації, як наголошується в «Державній національній програмі «Освіта». Україна ХХІ століття», – важлива ланка в реформуванні  «освіти в Україні  і передбачає приведення його у відповідність з сучасними потребами особи і суспільства».

26 листопада в ДНЗ №1 «Веселка» відбувся районний семінар практикум завідуючих і методистів ДНЗ та директорів НВК на тему: «Правове виховання дітей дошкільного віку, як необхідна складова створення системи безперервної освіти і виховання нового покоління громадян». В заході взяли участь заступник міського голови Бескупська Н.П. та методист РМК управління освіти Сокирянської РДА Дідик І.А. Гостей тепло зустріла і представила заклад завідувачка Руснак Л.М. Присутні мали змогу побувати на цікавих тематичних заняттях: «Добре імя краще багатства» в середній групі (вихователь Мартинюк І.П.) та «Нам комп’ютер допомагає, разом з нами права вивчає» в старшій групі №1 (вихователь Ковбасюк Н.А.). Нікого не залишив байдужим музично-розважальний захід «Я маю право на…», який підготувала музичний керівник Маковійчук С.Л. До морально-етичних роздумів спонукав присутніх психологічний тренінг «За дотримання дитячих прав відповідають дорослі», який провела психолог Никифорук М.Ф. Актуальні питання правової освіти активно обговорювались на засіданні круглого столу «Правове виховання, як один з напрямків суспільної адаптації дошкільників». Із доповіддю «Освітні права дітей з особливими потребами. Інклюзія – як перспективна форма навчання таких дітей» виступила вчитель-логопед РМК Гавдюк Л.О. Завідувачка ДНЗ «Суничка» с.Василівка Заришняк Т.А. розповіла про формування правової культури у дітей дошкільного віку. «Правова освіта батьків – важлива складова правового виховання дошкільників» – такою була інформація завідувачки ДНЗ с.Вашківці Шеремети І.М. Вихователь-методист ДНЗ с.Романківці Нікуліца О.М. представила презентацію «Захист прав та гідності маленької дитини у системі роботи з дітьми дошкільного віку». Цікавою і змістовною була виставка дидактичних посібників «Правовий калейдоскоп», виготовлених руками вихователів ДНЗ «Веселка».

Саме у дитячому садку, закладаються основи світогляду майбутнього громадянина. Тому, в ДНЗ №1 «Веселка» педагоги піклуються про створення атмосфери визнання індивідуальності дитини, поваги  особистості, а самій дитині надають можливість реалізовувати свої людські права.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

29 + = 32