У яких категорій платників податків виникають обов’язки щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування?

Відповідно до абз. третього частини 4 ст. 5 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) обов’язки платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) з початку провадження відповідної діяльності виникають у страхувальників, зазначених в абз. четвертому, шостому та сьомому п. 1, п. 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, зокрема:

фізичні особи (далі ФО), які забезпечують себе роботою самостійно, та які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) (абз. четвертий п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464);

дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, філій, представництв та інших відокремлених підрозділів іноземних підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародних), розташованих на території України (абз. шостий п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464);

підприємств, установ, організацій, ФО, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, – для осіб, зазначених у пунктах 9 – 14 цієї частини (абз. сьомий п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464);

осіб, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю, а саме науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями (п. 5 частини 1 ст. 4 Закону № 2464).

 

Начальник  ОДПІ                                                 Л.В.Серебрянська         

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + 1 =