Учбові заклади повинні нести свою частку відповідальності за формування свідомості молоді
unnamed

Діти – майбутнє нації, тому їх здоров’я повинно стати чи не найголовнішим об’єктом піклування як суспільства, так і держави. Разом з тим все більшої масштабності набирає одна з головних проблем сьогодення – споживання дітьми, підлітками та молоддю спиртних напоїв. Адже алкоголь особливо активно впливає на організм, що не сформувався, поступово руйнуючи його. Зовсім не складно сьогодні на вулицях зустріти підлітків зі слабоалкогольними напоями в руках. А якщо пройтися темними провулками, то можна зустріти великі компанії тінейджерів із чимось міцнішим.

Діти починають вживати алкоголь, аби відчути себе дорослими, показати свою крутість у компанії чи заглушити проблеми вдома. У підлітковому віці основне завдання дитини — стати самостійною. Тому вживання «забороненого плоду» під назвою «алкоголь» створює ілюзію свободи та допомагає влитися в підліткове середовище.

До служби у справах дітей 08.03.2020 року близько 18.40 год надійшло повідомлення  від Сокирянського відділення Кельменецького відділу ГУНПУ про невідому дівчину 14 – 16 років, що  перебуває в центрі м. Сокиряни біля магазину «Наш край» з ознаками вживання алкоголю. Неповнолітня мала неохайний зовнішній вигляд, погано орієнтувалася в просторі, порушувала громадський порядок. Довелося викликати  «Швидку допомогу». За висновками лікарів, дівчина була в стані сильного алкогольного сп’яніння, терміново потребувала медичного лікування. Після комплексу лікувальних маніпуляцій дівчина прийшла до тями та була доставлена до реанімаційного відділення. На даний час знаходиться на стаціонарному лікуванні в соматичному відділенні в стані середньої важкості, її життю нічого не загрожує. Відповідно до інформації КНП «Сокирянська районна лікарня» у дівчинки було гостре отруєння сурогатами алкоголю.

Поліцейськими, що прибули на виклик, було встановлено, що неповнолітня, 2003 року народження, учениця Сокирянського ВПУ. Нині проводяться слідчі дії щодо встановлення причин неадекватної поведінки дівчини.

Реалії сьогодення складні, іноді жахливі та непередбачувані. На жаль, нинішня молодь не має стійких моральних позицій, в цьому звичайно винна не тільки родини, адже діти значну частину дня проводять в стінах навчальних закладів, де отримують навички з самообслуговування, та готуються до самостійного життя.

Аналізуючи зазначений випадок із неповнолітньою дівчиною, можна зазначити, що Сокирянське ВПУ несе свою частку відповідальності за формування свідомості молоді, де згідно законодавства є достатньо відповідальних осіб за дану ділянку роботи: заступник з виховної  роботи,  практичний психолог, соціальний педагог…

Питання риторичне – чому трагічних випадків за участю учнівської молоді не стає менше?

У зв’язку із вищевикладеним,  звертаємося до керівництва Сокирянського ВПУ з проханням посилити свою діяльність щодо  виховної, інформаційно-просвітницької роботи з неповнолітніми дітьми, а також з батьками (особами, що їх заміняють) на батьківських зборах (семінари, тренінги, лекції тощо) аби уникнути і попередити фатальні наслідки трагічних випадків за участю дітей. Звертаємо увагу, що профілактично-виховна робота не повинна перетворюватися на одноразові акції, а бути систематичною, цілеспрямованою та тривалою. Для найбільш ефективної та успішної роботи необхідно використовувати ряд підходів, які,  в свою чергу, є невід’ємним компонентом будь-якого педагогічного, корекційного, навчального, виховного процессу, адже сьогодні чітко визначається необхідність створювати прийнятні умови для життя дитини й забезпечувати становлення її як повноцінної особистості.

Служба у справах дітей Сокирянської РДА