Учні Грубнянської школи побували із візитом на Дністровській ГАЕС
viber image

Цей навчальний рік для школярів загальноосвітньої школи села Грубна досить насичений, адже ми неодноразово брали участь у конкурсах і змаганнях. Здобуваючи перемоги, прославляли не тільки власні прізвища, а й достойно представляли школу, район на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Звичайно, на шляху до «олімпу» виникали проблеми, за допомогою доводилося звертатися до керівництва районної державної адміністрації, районної ради.

А днями Василь Васильович Козак організував для наших дзюдоїстів, танцюристів і учасників ІV етапу олімпіад поїздку на Дністровську ГАЕС. До речі, гідом був він сам.

Екскурсія розпочалася з оглядового майданчика біля штучного озера. Голова райради розказав про історію будівництва, потужність та значення цього масштабного об’єкта. Ми дізналися, що ГАЕС  має складатися із семи гідроагрегатів, а нині будуються четвертий і п’ятий. Цікаво було слухати про роботу устаткування, макети якого ми побачили в машинній залі, де розташований пульт управління і гідромашини «Слава», «Вікторія», «Надія».

Поїздка була цікавою і пізнавальною, всі отримали багато позитивних вражень. Можливо, через кілька років хтось із нас буде вже не екскурсантом, а працівником найбільшої в Європі гідроакумулюючої електростанції,   і поштовхом до такого рішення стане саме ця екскурсія, проведена головою Сокирянської районної ради. А там нас просто переповнювали  емоції, і ми, щасливі й натхненні, поїхали додому, сподіваючись, що ще повернемося.

Від імені грубнянських школярів та їх батьків,  хочемо щиро подякувати Василю Васильовичу Козаку та Тарасовій Ірині Прокопівні за організацію та проведення змістовної екскурсії.

Пономарьов Анатолій та  Скороход Володимир

учні 10 класу