Українська вишиваночка – рути цвіт і сонця золото на духмянім полотні

Вишиванка – національна святиня, що символізує духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію.
Щорічно третього четверга травня місяця українці відзначають День вишиванки.

І в Ожівському  навчально-виховному комплексі відсвяткували «День вишиванки». Було організоване та проведене цікаве дійство за участю дітей та дорослих нашого закладу. В святковій залі оформлено міні-музей вишиванки, де працівниками   зібрано ручні роботи  різних поколінь. Також лунали українські пісні, вірші, таночки. Свято продовжилось на території закладу, де діти водили хороводи та гаївки.  Вихованці разом з працівниками закладу , в  барвистих вишиванках  і з задоволенням крокували центральною вулицею села. На урочистостях панував піднесений настрій, всі милувалиcя барвистими візерунками вишиванок.

Вишиванка – для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке є святковим і ритуальним, традиційним  у найважливіші дні життя або на свята. Це – символ приналежності до роду та нації, а у наш час –  ще й один із атрибутів, за яким вирізняється наш народ у багатомірному, багатобарвному глобалізованому світі. Яскраві кольори, фантастичні візерунки-символи,  політ  фантазії майстрів – усе це і є вишиванка.

Директор НВК

Шевчук І.В.