Українські вишиванки – наче райдуги світанки

У рамках творчого звіту перед населенням «Від знань до майстерності»  у бібліотеці-філії села Селище відбулося свято «Українські вишиванки – наче райдуги світанки», на яке були запрошені  майстрині-вишивальниці.

Завідуюча бібліотекою з багаторічним стажем та досвідом роботи Оксана Троян  запропонувала присутнім зазирнули у минуле наших предків, дізнатися про їх традиції та захоплення.. Адже мамина пісня, батьківська хата, дідусева казка, бабусина вишиванка – це наша родовідна пам’ять, наші символи та наші обереги.

Вишиті рушники, серветки, сорочки  гарно прикрасили приміщення бібліотеки… Народні майстрині села втілили своє вміння в  чудові картини, на яких вишили  вірш Т.Шевченка «Заповіт», портрет Великого Кобзаря, Герб та Гімн України, молитви тощо.

Особлива увага на святі була приділена українським вишитим рушникам. Вони  прикрашають кожну оселю, є  символами чистоти почуттів, безмежної любові до ближнього. Гарну легенду про рушник розповіла  активна читачка бібліотеки Ганна Новоженя.

З хвилюванням про своє захоплення ділилися із присутніми майстрині Світлана та Антоніна Кривчанські, Наталя Боднар. Ведуча відзначила: «Зайдіть до їх осель і вас вразить велика кількість вишитих виробів».

На святі звучали українські пісні у виконання Ніни Бородатої та Алли Гуцул, Мілани Боднар, учасників фольклорно-етнографічного ансамблю «Прялочка» – Світлани Боднар, Євгенії Гуцул, Ганни Заболотної та Оксани Карчі.

Вітаючи учасників свята сільський голова Віталій Новоженя, начальник відділу культури райдержадміністрації Раїса Горн, директор центральної районної бібліотеки Валентина Верега відзначили гарну підготовку заходу та актуальність теми. Нині необхідно знати своє минуле, любити рідну землю -значить бути патріотом України. На думку виступаючих,  культура та мистецтво об’єднують людей, роблять  їх  добрішими. Рядки із духовного гімну України   «Боже великий, єдиний, нам Україну храни!», вишиті на рушнику однією із майстринь села, є своєрідним закликом до миру та злагоди на рідній землі.

 

 

РАЇСА ГОРН, начальник відділу культури

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

+ 48 = 51