Управляюча компанія «Аванті+» стала заручницею ігрищ чиновників Новодністровської міської ради?

Місто Новодністровськ – на порозі нового сміттєвого колапсу? Чи тамтешні керівники продовжують плекати надії, що непотріб можна буде викидати без будь- яких зобов’язань на територіях сусідніх населених пунктів? Пройшло вже декілька місяців після скандальних оборудок з вивозом відходів з міста енергетиків, а питання облаштування сміттєзвалища досі відкрите. І, звичайно, винними роблять службу з благоустрою. Але хто ж, у овечій?

На своїй сторінці у Фейсбук «Аванті+» вносить ясність у це актуальне питання. Пропонуємо ознайомитися з дописом та проаналізувати його. Можливо, знайдуться відповіді на запитання, хто ж саботує цю проблему і продовжує її ігнорувати.

«У квітні цього року Ожівська сільська рада своїм рішенням заборонила ТОВ «АВАНТІ+», починаючи з 01.05.2020 року,  вивозити сміття з м. Новодністровськ на полігон, що розташований в с. Ожеве.

Як зазначено в рішенні, основною причиною закриття сміттєзвалища є невиконання саме Новодністровською міською радою впродовж 2006-2020 років своїх зобов’язань щодо впорядкування експлуатуючого ними об’єкта.

До товариства, як виконавця послуги з вивезення сміття, у Ожівської сільської ради претензій не має. Нами в повній мірі виконувались всі договірні зобов’язання, своєчасно проводилась оплата за оренду земельної ділянки, на якій розташоване сміттєзвалище.

Хочемо звернути вашу увагу, що ще в березні 2019 року Ожівська сільська рада прийняла рішення, яким визнала використання попереднім орендарем КП «Новодністровський житловик» земельної ділянки під сміттєзвалищем не задовільним. Балансоутримувача сміттєзвалища – Новодністровську міську раду зобов’язано усунути всі недоліки та попереджено про подальше визначення нового місця під полігон побутових відходів.

Далі в липні 2019 року сільська рада своїм рішенням знову попередила про свій намір закрити сміттєзвалище та запропонувала віднайти інше місце під сміттєзвалище.

Статтею 21 Закону України «Про відходи» чітко визначено, що створення полігонів для захоронення відходів, відвід земельних ділянок для розміщення відходів і будівництво об’єктів поводження з відходами відносяться до повноважень міської ради.

Розуміючи складність ситуації, ТОВ «АВАНТІ+» декілька разів письмово зверталось до міського голови Болдашева А.І. та секретаря міської ради Цимбалюк Н.О. з проханням вирішити проблемні питання сміттєзвалища. Новодністровська міська рада  є балансоутримувачем сміттєзвалища і повинна фінансувати роботи по утриманню полігону в належному стані. На жаль,  звернення залишились поза увагою посадових осіб, і якогось результату досягти не вдалося.

Також директором товариства Жулепою Романом Васильовичем особисто декілька разів наголошувалось керівництву міської ради на необхідності виділення коштів для проведення капітального ремонту під’їзної дороги до сміттєзвалища, облаштування заїзду, здійснення робіт по відведенню дощових вод та встановленню сітчастої огорожі.

На сьогодні склалась ситуація, де ТОВ «АВАНТІ+» є заручником.

Згідно Договору, укладеного Новодністровською міською радою та ТОВ «АВАНТІ+», вивіз відходів має відбуватись на сміттєзвалище в с. Ожеве.

Іншого санкціонованого місця для розміщення побутових відходів, як того вимагає чинне законодавство, Новодністровською міською радою не виділено.

ТОВ «АВАНТІ+», виконуючи рішення Новодністровської міської ради та наражаючи на ризик працівників бути притягненими до відповідальності, тимчасово проводить вивіз та складування побутових відходів на визначених міською радою земельних ділянках.»

https://www.facebook.com/AvantiPlus/posts/928740934268995?__tn__=K-R