Урочисте відкриття «Учитель року – 2020»

Українське суспільство потребує змін, а ще більше – людей, які можуть почати ці зміни, – кожен на своєму рівні відповідальності і сфері діяльності. Власне,  вчитель є тим провісником, генератором новизни, невтомним шукачем, веселковим вибухом, який своєю непомітною, щоденною  копіткою працею будує комфортне середовище, плекає в кожній дитині особистість, віддаючи найцінніше – знання, любов, розуміння, віру. Педагоги перебувають у постійному пошуці, русі, який веде до оновлення, вдосконалення, духовного збагачення, моральної досконалості.

Конкурс «Учитель року – 2020» об’єднав відданих своїй справі, відкритих до нових знань, готових ділитися своїми надбаннями вчителів, а головне – вмотивованих і відповідальних у своїй професії яскравих особистостей.

Учасники відбіркового етапу показують свої вміння у  тестуванні з фахової майстерності, виконують методичний практикум та практичну роботу. А дванадцять лідерів у кожній номінації продовжать змагання у фіналі змагання – братимуть участь у конкурсних випробуваннях «Урок»,  «Майстер-клас», «Методичний практикум», «Практична робота», «Методичний експромт», «Проєкт».

Організаційний та науково-методичний супровід проведення конкурсу «Учитель року – 2020» забезпечують методичний кабінет відділу освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА. Щорічний конкурс педагогічної майстерності «Учитель року» – яскрава подія для освітян Сокирянщини. Він відкриває нові імена, нові педагогічні ідеї, стає платформою для розвитку нової української школи, є частиною освітньої політики та визначає провідну роль учителя в суспільстві.

Цьогоріч , завдяки високому професіоналізму, віртуозному володінню предметом, 29 кращих педагогів району стали учасниками першого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020».

Сьогодні, 25 листопада 2019 року, у перший день проведення ІІ туру  Конкурсу «Учитель року  – 2020», який проходитиме на базі Михалківського НВК, відбулося урочисте відкриття, методичний практикум (майстер-клас, методичний експромт, проєкт, хімічний експеримент) та жеребкування (визначення теми уроку, клас, час проведення).

У залі зібралися люди, котрим не байдуже, яким є наше підростаюче покоління, яким воно вийде зі стін навчальних закладів, хто буде розбудовувати наш край у майбутньому. Сокирянщина завжди славилася талантами. Всеукраїнський конкурс «Учитель року» особливий, тому що кожний його учасник – найкращий. Найкращий у своїй школі, найкращий для конкретної дівчинки чи хлопчика, котрі люблять, поважають, хочуть бути схожими на свого вчителя.

Учасники 25 Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» демонстрували свою фахову майстерність у п’яти номінаціях: «Історія», «Хімія», «Зарубіжна література», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта».

У номінації   «Історія»

1) Мельник Олена Дмитрівна, ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Василівка;

2) Мудрик Катерина Григорівна, ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Гвіздівці;

3) Панєнкова Валентина Іванівна, Грубнянський  НВК;

4) Кремінський Віктор Олександрович, ОНЗ «Романковецька гімназія ім.. К.Ф. Поповича»;

5) Олійник  Тетяна Валеріївна, Сербичанський НВК;

6) Якубина Сергій Іванович, Шебутинецький НВК.

У номінації – «Хімія»

1) Мельничук Галина Миколаївна, Михалківський НВК;

2) Піхур Петро Антонович, Кулішівський  НВК;

3) Попова Рена Романівна, Грубнянський НВК;

4) Янчук Наталя Петрівна, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Василівка.

 У номінації   –  «Зарубіжна література»

1) Гомелько Людмила Володимирівна, ЗОШ І-ІІІ  ст.с. Гвіздівці;

2) Гуйчук Любов Миколаївна, Михалківський НВК;

3) Козенкова Катерина Іванівна, Грубнянський НВК;

4) Мирза Наталія Дмитрівна, Олексіївський  навчально-виховний комплекс (загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – дошкільний заклад) – філія опорного навчального закладу “Романковецька гімназія імені академіка Костянтина Федоровича Поповича”;

5) Ткач Ірина Михайлівна, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Ломачинці;

6) Ісак Марія Павлівна, Перковецький навчально-виховний комплекс

Кельменецького району;

7) Куртич Христина Миколаївна, середня загальноосвітня школа 1-ІІ ступенів с.Вартиківці Кельменецького району.

 Уномінації   – «Образотворче мистецтво»

1) Бірюк Марина Володимирівна, опорний навчальний заклад «Романковецька гімназія імені академіка Костянтина Федоровича Поповича Сокирянського району»;

2) Кумань Людмила Василівна, Михалківський НВК;

3) Самараш Анна Олександрівна, навчально-виховний комплекс с. Білоусівка;

4) Штефанець Надія Іванівна, Селищанський навчально-виховний комплекс.

У  номінації   –  «Початкова освіта»

1) Ваданюк Валентина Петрівна, ОНЗ «Романковецька гімназія ім. К.Ф. Поповича»;

2) Гринько Лілія Василівна, Вітрянський  навчально-виховний комплекс;

3) Пантелейчук Інна Дмитрівна, загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів села Вашківці Сокирянського району

4) Сімонова Марина Миколаївна, Грубнянський НВК;

5) Соломко Олександра Миколаївна, Михалківський НВК

6) Тихоход Людмила Олександрівна, Братанівський навчально-виховний комплекс

7) Хібовська Леся Федорівна, загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів села Ломачинці;

8) Івасюк Тетяна Вікторівна, загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с.Василівка.

Привітав конкурсантів із початком Конкурсу «Учитель року – 2020» в.о. голови районної державної адміністрації Андрій Маркевич.

Звертаючись до освітян району на урочистому відкритті конкурсу, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Рябко Галина Іванівна зазначила: «Кожен такий конкурс – це конкурс фахівців, бо він передбачає відбір кращого вчителя-професіонала, який незалежно від фаху вміє пробуджувати в учнів інтерес до навчання, приваблювати їх позитивним, толерантним спілкуванням. Сміливо крокуйте  країною знань з вашими учнями. І нехай дорога ваша буде дорогою відкриттів, знахідок, радості й перемог! Дорогі конкурсанти, розумію ваше хвилювання і як настанову хочу нагадати, що жодна велика перемога неможлива, якщо їй не передує мала перемога над собою. Пам`ятайте, що конкурс – це не тільки перевірка фахових знань і здібностей, а й випробування вашої життєвої витримки, наполегливості, уміння доводити справу до кінця. Бажаю всім успіхів, творчих здобутків, невичерпної енергії і просто везіння.

Безперечно, приємно і важливо бути визнаним на цьому конкурсі, отримати об`єктивну оцінку своєї роботи. Але якою б високою не була та оцінка, найвищий бал учителю можуть поставити тільки учні. Мільйони призів не замінять посмішки дитини та вдячності батьків. Це – сенс життя справжнього Учителя.

Сподіваємося, що фінальні змагання, відкриття яких ми урочисто оголосили, стануть підтвердженням того, що в нашому районі не перевелися хороші вчителі».

Учитель є справжнім учителем тоді, коли в ньому поєднуються всі найкращі риси: і глибоке знання предмета, і досконале володіння методикою, і фахова майстерність, і кращі людські риси: щирість, людяність, доброзичливість, справедливість.

«Ви вже – переможці, адже стали найкращими у зональному турі, але головним є і те, що ви справжні агенти змін. Сучасний учитель і має бути ініціативним, креативним, далекоглядним  та готовим до змін – усі ці якості вам притаманні. Це освітянське змагання відкриває нові імена, нові педагогічні ідеї, стає платформою для розвитку нової української школи, оновлення сутності освітнього процесу, пошуку таких видів навчальної діяльності, які б дозволили перейти від нагромадження знань до розвитку вмінь, від покарань за помилки – до творчого пошуку, від виснажливого заучування – до радісних відкриттів», – звернувся до присутніх в.о голови районної державної адміністрації Андрій Маркевич.

Дух свята подарували присутнім учні  Михалківського НВК.  Призери районного фестивалю-конкурсу «Буковинська зіронька»  виконали сюжетний танець «Королева знань», а дівчатка-шестикласниці  створили  позитивний  настрій  піснею-присвятою вчителям.

Бажаємо учасникам конкурсу перемоги! Нехай творчий потенціал, невичерпний ентузіазм та наполеглива праця допоможуть досягти омріяної мети.

Районний методичний  кабінет ВОМС РДА