«Утихомирювати» мирних ломачинчан влада направила два автобуси спецпризначенців (ВІДЕО)

Якщо раптом на Сокирянщині ви зустрінете  співробітників спецпідрозділу поліції «Корд», то не лякайтесь, у нас не проводиться ні антитерористична операція, ні тривають заходи  по затриманню надзвичайно небезпечних злочинців і навіть не навчання, просто кілька десятків спеціально тренованих хлопців приїхати охороняти громадський порядок у ….. Ломачинцях.

З самого ранку  5   липня нічого в Ломачинцях не віщувало грандіозних подій – кожен з сельчан справляв свої справи, благо гарна погода дозволяла це. Однак близько 14 години, якраз перед початком засідання постійних комісій Ломачинецької сільської ради, до села заїхали ВІДРАЗУ ДВА автобуси та кілька легковиків з обласними поліцейськими. Згодом до адмінбудівлі органу місцевого самоврядування прибули і співробітники Сокирянського відділення поліції. Що викликало непересічний інтерес у місцевих жителів.

Спочатку планувалось розглянути на черговій сесії 10 питань порядку денного, однак члени ініціативної групи попросили долучити до запланованих і питання про майбутнє об’єднання. Прибув на пленарне засідання сесії Ломачинецької сільської ради і цілий заступник губернатора Василь Гостюк (напевне вже така практика у ОДА брати участь у всіх сільських сесіях), і не один – з трьома спеціалістами  офісу реформ. Також взяли участь у роботі сесії заступники голів райради та РДА Олексій Бойко та Ірина Тарасова.  Крім того, виявили бажання спостерігати за ходом голосування  і кілька десятків мешканців села.

Вцілому пленарне засідання проходило конструктивно, однак кілька разів сільський голова Наталія Петрик погрожувала стороннім за допомогою правоохоронців вивести їх на вулицю.

Найгарячіше обговорювались питання децентралізації – активісти вимагали від депутатів прислухатись до думки більшості мешканців села, та прийняти пропозицію Василівської сільської ради і долучитись до об’єднаної громади з іншими придністровськими селами.

Сільський голова Наталія Петрик та більшість депутатів  мали свою думку,  а бажання виборців їх не турбувало. Тож градус напруги  у забитій вщент залі засідань зашкалював. Люди в  приміщенні  боялись, що залежні сільські обранці  вчинять непорядно –  приймуть потрібне їм рішення кулуарно, без громади, тож і вимагали поставити всі крапки над і саме у четвер, 5 липня, враховуючи рішення громадських слухань, відтак наполегливо просили їх знову приступити до роботи., не випускаючи з зали. Весь цей час поряд з мітингувальниками і депутатами були правоохоронці, однак жодних навіть натяків на насилля з обох  сторін не було. З сутінками все більше ломачинчан різного віку сходилось до сільської ради, серед присутніх були як старші люди, так і молодь з дітьми. Близько 20 години активісти нарахували вже майже 300 присутніх.

В цей же час заступник губернатора Василь Гостюк, журналісти та представники «Офісу реформ» мали змогу вільно пересуватись, навіть могли їхати в Чернівці, однак, смакуючи « смажені новини» залишались в Ломачинцях.

Відразу громада вирішила   позбавити повноважень сільського голову, депутатів сільської ради та районного обранця. Тут же створили ініціативні групи.

Розв’язка настала близько 4 ранку. У приміщення, де перебували депутати,  зайшли кілька десятків добре тренованих спецпризначенців  і силою відтіснили протестуючих, серед яких була переважна більшість жінок та під супровід гучних «Ганьба» вивели «запроданців» на вулицю.

Ось так на Сокирянщині через чотири роки після Революції гідності влада знову вирішила застосувати спецпризначенців проти власного народу. Що ж це за влада народу, що боїться тих, хто їх обрав… Невже бути на чолі громади можна лише за умови, що поруч  оборону тримають  охоронці ? Від кого ховаєтесь ,  і як тепер називаєтесь ? Навряд чи вам довіряють у селі… Безперечно, працівники поліції 5 липня у Ломачинцях виконували свою роботу, причому намагались діяти коректно, однак чомусь замовники дійства  направили кордівців заздалегідь, плануючи саме такий перебіг подій. Пряма аналогія з 2014 роком, коли можновладці та депутати теж намагались сховатись за спинами людей в пагонах, тим самим    зіштовхуючи службовців, що дали присягу,  зі своїм народом. Чим тоді все завершилось , ми  всі теж добре пам’ятаємо…