Увага, африканська чума свиней на території Сокирянського району!!!

  Згідно повідомлення державного науково-дослідного інституту з лабораторії діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи отримано позитивний результат на африканську чуму свиней – дикого кабана, якого знайдено в лісових угіддях Сокирянського лісництва обходу №7, кварталу №19 за межами населеного пункту с. Василівка.

Прийнято рішення НДПК при Сокирянській РДА №8 від 05.05.2017 року  про накладання карантинних обмежень на лісові угіддя Сокирянського лісництва обходу №7, кварталу  №19 на 40 днів. В період карантинних обмежень забороняється реалізація живих поросят на тваринних ринках м. Новодністровськ та м. Сокиряни.

В зоні нагляду населені пункти від неблагополучного пункту: с. Василівка, Василівський та Розкопинський яри, с. Ожево та м. Новодністровськ.

Управлінням Держпродспоживслужби  проводяться всі застережливі заходи  щодо недопущення розповсюдження АЧС на території району згідно плану ліквідації АЧС  в лісових угіддях Сокирянського лісництва.

            Для того щоб зберегти свиней необхідно:

  • щодня оглядати тварин; не купувати корми і кормові добавки невідомого походження в невстановлених торгових місцях;
  • не згодовувати тваринам харчові відходи і відходи отримані після забою свиней;
  • не купувати живих свиней, м’ясо і м’ясопродукти у невстановлених торгових точках без ветеринарних супровідних документів;
  • утримувати свиней в закритих приміщеннях;
  • не проводити подвірний забій і реалізацію свинини без ветеринарного документа, перед забійного огляду і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та продуктів забою;
  • після відвідування лісу провести дезінфекцію одягу та взуття, вимити руки з милом, а краще прийняти душ;
  • при підозрі на африканську чуму свиней слід відразу звертатись до лікаря ветеринарної медицини або управління Держпродспоживслужби в районі.

          Самолікування тварин категорично заборонено!!!  

Якщо у Вас виникли будь-які питання стосовно африканської чуми свиней до Ваших послуг гаряча телефонна лінія:

(03739)   2-15-91; 2-28-04;

0975581970;

0974388998.

І.К. Чорнокожа,

в. о.  начальника управління Держпродспоживслужби

у Сокирянському районі