УВАГА! ДО 31 СЕРПНЯ 2020 РОКУ НЕДІЮЧІ ПІДПРИЄМЦІ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ СПИСАТИ БОРГИ З ЄДИНОГО ВНЕСКУ
42801

Сокирянське управління ГУ ДПС у Чернівецькій області інформує платників податків,  що  03.06.2020 набрали чинності зміни до п. 915 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», згідно з якими підлягають списанню несплачені станом 03.06.2020 суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, які перебувають на загальній системі оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність, за період з 01 січня 2017 року до 03 червня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб.

Для списання боргу обов’язково до 31 серпня 2020 року (90 днів від дати набрання чинності змін) необхідно подати:

  • підприємцям, які обрали загальну систему оподаткування – державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи ФОП подати заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;
  • особам, які провадять незалежну професійну діяльність – до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску.

Також, вищезазначеним особам обов`язково слід написати до податкової інспекції за основним місцем обліку заяву про списання боргу, подати звітність з ЄСВ та податкові декларації про майновий стан та доходи за 2017 -2020 роки, якщо вони не були подані раніше.

Після отримання відповідних відомостей податковий орган впродовж 15 робочих днів проведе камеральну перевірку, за результатами якої буде прийнято рішення про списання суми боргу або про відмову.

Рішення про відмову від списання суми боргу може бути прийнято, якщо платник податків у 2017-2020 роках отримав дохід або суми боргу були в повному обсязі самостійно сплачені платником або стягнуті.