В бузковім цвіті знову зустріла Сокирянщина День Перемоги (ФОТО)

Ніби сама природа вирішила вшанувати честь і пам’ять ветеранів, що подарували Україні мир та спокій…

Здавалося б, що травневі грози вирішили омити землю, оплакати тих, хто вже не зміг зустріти 74-ту річницю славної ПЕРЕМОГИ у Великій Вітчизняній війні… Але сонячний ранок 9 Травня подарував святковий настрій і традиційно вулицями райцентру із запальним маршем пройшов духовий оркестр Сокирянської музичної школи. А керівники району насамперед поклали квіти на могилу загиблого бійця АТО Степана Загребельного та до Братської могили розстріляних мирних жителів на Єврейському кладовищі у м. Сокиряни.

Урочисті заходи з нагоди відзначення славної 74-ої річниці Перемоги над нацизмом в м. Сокиряни традиційно розпочалися святковим маршем та священною церемонією покладання квітів і вінків до підніжжя пам’ятника загиблим воїнам-односельцям та  Братської могили, обелісків Віри Бірюкової та Зої Зародової за участю ветеранів Великої Вітчизняної війни, голови райдержадміністрації Петра Бескупського, голови районної ради Василя Козака, трудових колективів, депутатів районної та обласної рад, громадськості.

Біля Вічного вогню схилила громада голови  в знак пам’яті про всіх,  хто поклав життя на вівтар Перемоги.

Вітаючи присутніх зі святом, голова райдержадміністрації Петро Бескупський зазначив, що День Перемоги завжди буде важливим днем в житті кожного українця. Він подякував ветеранам Великої Вітчизняної війни за їх подвиг, побажав міцного здоров’я та довголіття. Висловив подяку воїнам АТО, які нині знову на захисті наших мирних днів.

Про незабутній подвиг визволителям, в тому числі і Сокирянщини, та  збереження пам’яті великого подвигу наших бійців в буремні роки Другої світової війни говорив голова районної ради Василь Козак. «Ми маємо зберегти їх імена та славу для нащадків. Не маємо права забути, – сказав Василь Васильович.

Про ветеранів у своєму виступі говорила голова районної ветеранської організації Ніна Олексіївна Бурдинюк. Військовий комісар Сокирянського військового комісаріату Олександр Гладкий нагородив медалями ветеранів Другої світової .

На очах ветеранів війни сльози радості – кожному з них у цей день – пісні, вірші, танці, найщиріші слова вдячності та побажань. Опісля поважних гостей запросили на традиційний святковий обід.

Ще один переможний травень закарбувався в пам’яті тих, хто його нам подарував, пролунав відголоссям буремних років у душах нащадків ПЕРЕМОЖЦІВ. 9 ТРАВНЯ – це не лише спогади про героїчну і водночас трагічну сторінку нашої складної і суперечливої історії, це ще одна доречна нагода для того, щоб усвідомити важливість миру і злагоди на нашій землі. Адже сьогодні, як ніколи, ми розуміємо зміст слова мир та з нетерпінням чекаємо його.