В ДНЗ №1 «Веселка» м.Сокиряни проведено педагогічну раду з актуального питання «Чи потрібні дитині права?»

Дошкільний вік – це початкова ланка системи освіти та найбільш сприятливий період  для формування моральних якостей особистості як основи правової компетентності громадян. Державним стандартом дошкільної освіти України окреслено завдання правовиховної роботи з дошкільниками.

7 листопада в ДНЗ №1 «Веселка» відбулась педагогічна рада з актуального питання «Чи потрібні дитині права?», під час якої педагоги розкрили дану тему. На всіх навчальних заходах основною метою було – це правова освіченість дошкільників під час  розв’язання пізнавальних, розвивальних та виховних завдань. Зокрема, в І молодшій групі вихователь Звєрєва І.П. через дидактичну гру «Вмілі рученята» розкрила право дітей бути захищеними від насильницьких проявів. Вихователь Гладка Г.С.  ясельної групи провела цікаву ділову гру «Є в кожної дитини право на любов. Дорослим про це нагадаємо знов», де розкрила суть формування правових знань дітей на прикладі наслідування поведінки дорослого. На інтегрованому занятті-розвазі «Знають діточки секрет, як готувати вінегрет» вихователь ІІ молодшої групи  Кривчанська Т.М. в доступній формі розкрила  право  дітей на повноцінне харчування. Право дітей на ім’я та сім’ю висвітлила вихователь середньої групи Мартинюк І.П. на інтегрованому занятті «Добре ім’я краще багатства». Під час спортивної розваги «Ми – миротворці» діти старшої групи під керівництвом вихователя Звєрєвої Є.І. та інструктора з фізкультури Горлей І.В. на деякий час перетворилися на пропагандистів миру. Підсумком різноманітних заходів стало комплексне музичне заняття-розвага з елементами правової освіти «Чарівний нотограй», яке підготували вихователь старшої групи Нагірняк В.В. та музичний керівник Маковійчук С.Л. В ДНЗ оформлені змінні правові інформаційно-просвітницькі куточки та був проведений «Тиждень права».

На педагогічній раді педагоги розглянули та обговорили наступні питання: «Організація і зміст роботи з дітьми з питань правової освіти» (доповідач завідувачка Руснак Л.М.); «Стан роботи щодо правового виховання дітей старшого дошкільного віку» (аналітична довідка методиста Чорної Л.О.). Вихователі поділилися досвідом практичного застосування правових норм у роботі з дітьми. Були підведені підсумки конкурсу-огляду на кращий дидактичний посібник з правових знань дошкільників, де вихователі сповна проявили свою творчість та креативність.

В рішенні педагогічної ради педагогам були надані методичні та практичні рекомендації щодо покращення роботи з питань правової освіти з дітьми та батьками, адже у ДНЗ діти набувають елементарних правових знань, які є складовою необхідного дітям комплексу знань про життя.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

48 + = 51