В.Куліш: придністровські села та Білоусівка можуть приєднатись до Сокирянської громади, за умови бажання місцевих жителів

У середу, 13 квітня, на Сокирянщині з робочим візитом побував заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації, депутат обласної ради Володимир Куліш. Посадовець зустрівся з колегами – депутатами обласної та районної рад, керівниками підприємств,  установ та організацій району, членами робочої групи по об’єднанню громад у Сокирянському районі

Нагадаємо, що минулого тижня подібна зустріч з посадовцем відбулась у Чернівцях. На якій сторони домовились про компроміс,  з метою  об’єктивного та повного відображення думки громадян щодо об’єднання з тим чи іншим населеним пунктом у селах Ломачинці, Білоусівка, Ожеве, Василівка та Волошкове про проведення подвірного опитування населення.  Також у протоколі зустрічі задекларовано бажання  унеможливити втручання посадових осіб, які не зареєстровані на території цих населених пунктів, або представників громад,  які подали запрошення на приєднання у встановлення волевиявлення. Однак все вийшло навпаки.

Відтак члени робочої групи по об’єднанню громад у Сокирянському районі проінформували Володимира Івановича, що  вже за кілька днів були проведені чергові громадські слухання у Василівцях та Білоусівці. На кожному сільському зібранні були присутні представники Новодністровської та Сокирянської міських  рад, Офісу реформ, які в унісон розповідали про безвихідь приєднання цих населених пунктів до Новодністровська. Відтак василівчан та білоусівчан позбавили права вибору і поставили перед фактом приєднання до міста енергетиків.

Цілком закономірним було запитання  заступника  голови робочої групи по об’єднанню громад на Сокирянщині Галини Харабари до посадовця – чи можливе створення єдиної територіальної громади на Сокирянщині, на що Володимир Іванович відповів:  «Перспективний план  -це не догма, це лише можливість мати певні орієнтири і якщо хтось стверджує, що сьогодні немає Сокирянської об’єднаної територіальної громади  – це неправда. Вона є з центром у місті Сокиряни. А от чи приєднаються всі села до Сокирян, залежить від бажання жителів сільських населених пунктів. І ніхто не має права нав’язувати свою точку зору, в тому числі і Офіс реформ».

Депутат Сокирянської районної ради Іван Симоніка зауважив, що Сокирянській міський голова Василь Равлик та представники Офісу реформ у Чернівецькій області, перебуваючи на  громадських слухання у селах району, стверджують  протилежне, а серед учасників слухань розповсюджується лист Сокирянського міського голови, що підтверджує їхню думку.

Кричущим було звернення в.о. головного лікаря Сокирянської ЦРЛ, яка просила недопустити розвалу медичної галузі Сокирянщини.

 

Депутат Сокирянської райради, директор Романковецької гімназії Валерій  Степаненко висловив свою думку щодо добровільності об’єднання громад, а депутат Чернівецької обласної ради Микола Коваль закликав заступника голови обласної держадміністрації Володимира Куліша забезпечити захист інтересів жителів малих населених пунктів, що приєднуються до центрів.

Крім того, присутні висловили обурення шаленим тиском на жителів і депутатів придністровських сіл та викривлення інформації про хід адмінреформи на Сокирящині у нещодавній радіопрограмі Чернівецької ОДТРК.

Уважно вислухавши всіх присутніх, Володимир Іванович Куліш дав доручення в.о. голови райдержадміністрації Петру Бескупському узагальнити всі проблемні питання, які сьогодні виникли  в результаті впровадження адміністративної реформи, викласти факти порушень і зловживань владними повноваженнями посадовцями району та міста Новодністровськ, та запевнив, що докладе максимум зусиль для забезпечення дотримання прав та свобод усіх без виключення мешканців Сокирянщини.

Подаємо відеозвіт про зустріч.