В область з’їздили, а там… просміхаються та вказують на Равлика (ВІДЕО)

Чи дасть змогу задовольнити бажання тисяч жителів Сокирянщини жити і працювати в одній великій громаді ЕГО мера Равлика? Чи почують людей і припинять танцювати під дудку їх очільника депутати Сокирянської міської ради? Якими будуть подальші дії обласних чиновників? Чи знайдуть реальне підтвердження популізм Бурбака та його заклики почути людей? Ці та низка інших запитань залишаються відкритими після візиту в область представницької групи Сокирянського району.

Здавалося б, що після хвилі громадських обговорень, які пройшли у всіх селах, так званих «білих плямах», Сокирянщини, де люди одностайно, рішуче та вкотре проголосували за те, щоб доєднатися до вже існуючої Сокирянської МТГ, а депутатські групи ухвалили відповідні рішення, процес здійснення реформи децентралізації у нашому районі, нарешті, отримає своє логічне завершення.  Та не так сталося, як гадалося… В обласних чиновників, депутата Бурбака та його посіпаки Равлика назрів ще один «геніальний» план. В цьому пересвідчилися сільські голови та представники робочої групи із питань децентралізації нашого краю. Та про все спочатку…

Зібравши рішення сесій та протоколи громадських слухань у 14 сільських радах, представники місцевого самоврядування вирушили на чергову сесію Чернівецької обласної ради, аби ще раз запевнити тих, хто «сидить зверху», що бажання громади – незмінне і люди  кожного населеного «білого» пункту хочуть далі жити та господарювати разом.

На сесію облради питання децентралізації у Сокирянському районі не виносилося, та представники громадськості надіялися, що все ж таки матимуть змогу ще раз звернутися до обласних депутатів.

Більшість розмов, звичайно, велися у кулуарах та кабінетах чиновників. Там і озвучували свої нові плани та пропозиції голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук та його заступник Василь Гостюк, ну і, звичайно, вже традиційно «був за людей» депутат Верховної Ради Максим Бурбак.

Чиновники ОДА жартували, посміхалися та пропонували ще раз обговорити їх концепцію. На цей раз хочуть вже зустрітися в Сокирянах, щоб присутні сільські голови та громадські активісти ще раз їм повторили те, що думають про новий проект перспективного плану люди у селах, що хочуть роздерти на шматки по громадах, які, швидше за все, не матимуть майбутнього.

Представники нашого району під час перерви у сесійному засіданнї поспілкувалися із народним обранцем Бурбаком. Останній, як завжди, не обійшовся без популізму та пустих балачок про те, що думка людей важлива. Але всім дав чітко зрозуміти, що для вирішення наболілої проблеми процесу дооб’єднання до Сокирянської МТГ потрібно лише одне – згода мера та депутатів міськради. Далі, як сказав пан Бурбак, все пішло б,  «як по маслу». Питання одне: як донести до нашої чиновницької міської еліти, що вони повинні діяти в ІНТЕРЕСАХ ЛЮДЕЙ?

А от після розмови із заступником губернатора паном Гостюком, склалося враження, що він не чує і не розуміє людей, а бо ж просто не хоче це зробити. Як би йому не пояснювали, що 14 сільських громад виявили бажання приєднатися до Сокирянської МТГ, він стоїть на своєму, зручному… Твердить тільки одне, що Сербичани та Гвіздівці гальмують реформу, бо не надають згоду на приєднання до Сокирянської громади. Невже посадовець такого рівня не можу зрозуміти елементарного, що після того, як ці «зручні» для Равлика села приєднаються до МТГ, всі решта залишаться, як то кажуть, поза бортом. Тому і просили його, щоб посприяв тому, аби переконати міського голову Сокирян та «його» депутатів дати згоду на приєднання всіх сіл, що виявили бажання бути в одній громаді.

Дякуючи голові обласної ради Івану Мунтяну та депутатам, наші представники все ж таки мали змогу виступити перед народними обранцями та всіма присутніми у сесійній залі.

Що далі робити тисячам жителів Сокирянського району? Це питання залишається поки що без відповідей. Бо ж, очевидно, що ніяких коментарів чи дій націлених на вирішення цього питання від Сокирянської МТГ ми не дочекаємося. Без згоди міської ради на приєднання усіх сіл до існуючої Сокирянської ОТГ, далі справа не піде. Тож, може, вже час пояснити цьому «вершителю доль» – Равлику, що від нього чекають конкретних справ, спрямованих на розвиток краю та задоволення бажання людей, в тому числі його виборців, – стати однією великою громадою!