В районі триває мистецький проект «Майстри народного мистецтва Сокирянщини»

В клубних установах району триває мистецький проект «Майстри народного мистецтва Сокирянщини». Мета якого є – популяризація та відродження народних ремесел, ознайомлення з творчістю майстрів району.

Під час заходів у клубних установах організовуються виставки робіт майстрів народного мистецтва, оформляються альбоми, в яких коротко розповідається про населені пункти та творчих людей. Адже наш район славиться своїми працьовитими і талановитими людьми. Немає такого ремесла, до якого не приклали б своїх рук наші земляки. Це і художники, і ткалі, і різьбярі, і гончарі, і вишивальниці…

Днями у методичному кабінеті Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля відбулася презентація альбому, присвяченого майстриням-вишивальницям с.Сербичани. В ході якої згадали гарну легенду про село Сербичани, а також мали змогу ознайомитися з виробами Марії Братушко, Марії Білоткач, Ніни Кульчицької та Наталії Юрко. Гладдю, хрестиком та бісером вишиті рушники, серветки, ікони, картини, подушки, чоловічі, жіночі, дитячі сорочки та багато іншого.

Про Сербичанських талановитих майстринь можна розповідати годинами. Кожна з них настільки захоплюється вишивкою, що й дня не уявляє без улюбленого заняття. Вишивають для своїх родичів, сусідів, друзів… Всі вироби стають у пригоді – весільні рушники, картини, сорочки, сценічні костюми та інші.

Завдяки жителям села зберігається ремесло української вишивки та передається з покоління в покоління, милує око, використовується як одяг у святкові дні.