В районній лікарні буде встановлено кисневу станцію

 

Поширення COVID-19 в Україні дійшло до рівня, коли ледь не щодня “антирекорди” по кількості нових інфікованих. Багато пацієнтів під час хвороби страждають від кисневого голодування. За даними Міністерства охорони здоров’я, близько 80% госпіталізованих важких пацієнтів потребують кисню. Як забезпечити постійну подачу кисню до лікарень –  нині завдання номер один  для більшості регіонів України.

Актуально це і для Сокирянського району, оскільки КНП «Сокирянська районна лікарня» – потужний сучасний медичний заклад, який одночасно може надавати стаціонарну допомогу близько 101 хворому з коронавірусом. Шляхи вирішення питання безперебійного забезпечення відділень районної медустанови киснем неодноразово обговорювались на відповідних нарадах при Сокирянському міському голові Василю Козаку, розглядались всі можливі варіанти та пропозиції.

Як пояснює директор районної лікарні Олександр Андрійчук, в період масової госпіталізації хворих з коронавірусом, на добу медустановою використовується 65 балонів кисню, на місяць – більше 1000. «Питання забезпечення кисневими балонами досить актуальне і, як свідчить практика, складне. Оскільки потребу в кисневих резервуарах мають всі лікувальні заклади держави, а відтак – виникає дефіцит» – акцентує увагу Василь Козак. «Спеціальні машини щоденно постачають нам кисневі балони. Однак, ми мали ситуацію, коли машина не змогла вчасно доставити необхідні ємкості з киснем і, якби не резервні запаси, наслідки важко спрогнозувати. Ми не можемо дозволити, щоб жителі громади  страждали від недостачі кисню. Це моя принципова позиція» – наголосив Василь Васильович. Відтак, вирішити дане питання запропоновано шляхом встановлення кисневої станції, яка буде цілодобово виробляти кисень для потреб районної лікарні.

За словами Олександра Андрійчука, киснева станція буде мобільного типу, тобто для її встановлення не потрібно додатково будувати приміщення. Наразі, Сокирянським міським головою Василем Козаком досягнуто домовленості з підприємством, яке займається постачанням та встановленням такого типу станцій. Спеціалізовану конструкцію доставлять з Європи. ЇЇ потужність буде 150 балонів на добу. Вартість такого вкрай необхідного обладнання становить понад 3 мільйони гривень. «Кошти на придбання кисневих станцій для лікарень виділив Кабінет Міністрів України. Ми в числі перших, хто подав заявку на їх отримання. Наразі обласною державною адміністрацією вирішується питання щодо їх перерозподілу» – зауважує Василь Васильович.

Наразі, стаціонарні відділення мають у своєму розпорядженні 22 кисневих концентратори та 12 апаратів штучної вентиляції легень, 7 з яких –  використовують для хворих з коронавірусною інфекцією. За рахунок коштів державного бюджету, для потреб інфекційного відділення, було придбано кисневу рампу на 6 кисневих балонів. Киснева рампа – система, яка призначена для постійної подачі кисню до пацієнтів. Вона автоматизована, тобто, якщо в балоні закінчується кисень система автоматично підключає інший, таким чином хворим кисень надходить безперебійно. Аналогічна киснева рампа, на десять балонів, також встановлена в основному корпусі районної лікарні, де нині лікуються хворі на коронавірус.