В селі Ожеве поблизу Дністровської ГЕС загинула риба

Днями, на території Василівського старостинського округу в селі Ожеве, було зафіксовано загибель риби виду – судак, а також малька. Відповідно до актів Чернівецького рибоохоронного патруля, всього було зафіксовано загибель 91 екземпляра судака. Це призвело до втрат водних біоресурсів річки Дністер, які за даними фахівців щороку зменшуються.

Експерти висловлюють занепокоєння масовим зникненням з акваторії річки Дністер типових для її вод видів риби. Серед кола причин виникнення такої складної екологічної ситуації визначають порушення типових біотопів існування у результаті зміни гідрологічного, хімічного та біологічного режимів, спричинених гідротехнічним будівництвом.

Негативний вплив на існування риб також чинить вибірка із річок гравійно-піщаної суміші, оскільки під час цього руйнуються місця природного нересту, зменшується кормова база. Шумові фактори спричиняють відлякування риб від мілководь, які є сприятливими місцями для відтворення, створюють перешкоди для вільної міграції плідників до розміщених вище нерестовищ та ділянок нагулу молоді, ускладнюються умови для її скату. Ерозійні процеси  спричинюють значні забруднення води завислими речовинами, які, в свою чергу, замулюють кладки ікри, утруднюють дихання молодняку та, в окремих випадках, призводять до його загибелі.

Відтак, для того аби уникнути негативних наслідків зникнення популяцій риб з вод річки Дністер та переростання проблеми до масштабів екологічної, необхідно вжити комплекс заходів, спрямованих на створення умов для самовідтворення різновидів риб. Одним із найбільш раціональних варіантів вирішення проблеми могло би стати створення на березі річки Дністер риборозплідника.

З ініціативою щодо створення риборозплідника виступила Сокирянська міська рада. Сокирянський міський голова Василь Козак звернувся до  керівництва ПрАТ «Укргідроенерго» з пропозицією щодо створення риборозплідного комплексу на земельних ділянках, які розташовані нижче території Дністровської ГЕС-1. Риборозплідний комплекс дозволить запліднювати та вирощувати більше 2-3 мільйонів ікри одночасно, утримувати маточні поголів’я для відновлення унікальних видів риб, в тому числі червонокнижної стерляді, севрюги та осетра, та  зариблювати молодняком води річки.