Вакциновані особи можуть отримати COVID-сертифікати для перетину державного кордону
2446465_n

Із 1 липня українці можуть отримати так звані COVID-сертифікати – документи міжнародного зразка з підтвердженням, що їхній власник чи власниця не є носієм коронавірусу. Євросоюз також визнав український цифровий COVID – сертифікат в додатку «Дія», за наявності якого громадяни України можуть перетинати державний кордон та в’їжджати на територію європейських держав.

Це цифровий документ, який підтверджує статус вакцинованої особи. У майбутньому він включатиме інформацію про негативний результат ПЛР тесту на COVID-19 або факт перенесення хвороби. Сертифікат вже можна сформувати у будь-який момент у застосунку «Дія» без відвідування свого сімейного лікаря.

Євросоюз визнав український цифровий сертифікат в Дії. Тому тепер не обов’язково робити паперовий аналог. Отримати сертифікат можуть всі, хто пройшли повний курс вакцинації.

Для цього потрібно:

В оновленій версії застосунку потрібно натиснути «Послуги»

Вибрати «COVID-сертифікат»

Підписати Дія. Підписом заяву на передачу даних з електронної системи охорони здоров’я до Дії

Натиснути «Отримати сертифікат»

COVID-сертифікат з’явиться у вашому смартфоні

Наголошуємо, що формування ковідного сертифікату відбувається на основі даних, які вніс лікар для пацієнта в електронну медичну картку. Команди, які здійснюють вакцинацію, мають обов’язково вносити дані про щеплених осіб в електронну систему охорони здоров’я. Якщо Дія не може згенерувати сертифікат, можливо дані про вакцинацію не внесені або некоректні (наприклад, інформація не повна, або ж неправильно введені дані щодо вакцини). Тоді слід звернутися до пункту, де робили вакцинацію, щоб внести, або скорегувати дані.

За інформацією Національної служби здоров’я України