Вашими «ТУРБОТАМИ» не зігріті виборці…

Чергова спроба Сокирянської міської ради звести наклепи на владу району призвела до того, що тепер у їхніх брудних іграх та інтригах фігурує одне із найбільших бюджетоутворюючих підприємств краю – ДП «Сокирянське лісове господарство». Представників лісгоспу та районну владу брехливо обвинувачують у тому, що жителі села Вітрянка не можуть купити дрова. Як ж насправді склалася ситуація, хто правий, а хто винуватий,  журналісти дізналися у керівництва Сокирянського лісгоспу. Пропонуємо ознайомитися із офіційною заявою безпідставно обвинуваченого підприємства:   

«ДП “Сокирянське лісове господарство” висловлює обурення з приводу спроби втягнути лісгосп у зведення особистих політичних рахунків, що відбулось із появою статті Присакар С.Ф. – «Турбота про виборців…» від 27 грудня цього року на сайті Сокирянської міської територіальної громади. Відповідально заявляємо, що наше підприємство ніколи не займалось політикою, не займається та не буде займатись.

Авторка у згаданій статті стверджує, що мешканці Вітрянки повстали проти проведення рубки лісу в урочищі «Сидорів» та, разом з тим, жителі цього села – Майстренко В.В., Кравець Н.І. у своїх ідентичних заявах від 20.12.2017 р., які адресовані Бурбаку М.Ю. та копії яких наявні у статті Присакар С.Ф., пишуть: «…жителі нашого села не заперечують проти рубки в урочищі «Сидорів». А ще одна жителька Вітрянки Щаслива Р.В. у своїй заяві одразу ж дає і відповідь на питання, чому у Вітрянці важко купити дрова – тому що сельчани заборонили рубку лісу.

Але – про усе по-порядку.

Під час проведення рубки головного користування в урочищі «Сидорів», за межами населеного пункту, у кінці березня 2017 року, сільський голова с. Вітрянка та група жителів у зухвалій формі розпочала перешкоджати лісозаготівельній бригаді лісництва проводити лісосічні роботи. Під час цього лісником було пред’явлено карту технологічного процесу розробки лісосіки, лісничим, який прибув на ділянку, пред’явлено спеціальний дозвіл на спеціальне використання лісових ресурсів (на рубку) – лісорубний квиток.

ДП “Сокирянське лісове господарство” листом від 11.04.2017 р. №04.1/213 інформувало голову Сокирянської РДА та  сільського голову Вітрянки  про ситуацію, що склалась,  та надало копії усіх необхідних дозвільних документів на рубку, попереджено про закономірні наслідки припинення рубки, що в результаті не надходитимуть кошти від лісгоспу до бюджетів усіх рівнів, буде унеможливлене забезпечення дровами як населення, так і об’єктів соцсфери.

Свою статтю Присакар С.Ф. увінчує констатацією факту, що «на даний час люди вже не проти вирубки лісу». На розуміння цього жителям Вітрянки знадобився майже рік: звідки ще можна взяти дрова, якщо їх не заготовляти (звичайно у лісі!). А їх неможливо підготувати, якщо перешкоджати роботі лісозаготівельної бригади!

Є неприпустимим продаж дров жителям одних сіл, де є ліси та де намічені рубки, за рахунок проведення рубок в інших селах, чи в іншому районі, через примхи окремих громадян. Крім того, у калькуляцію вартості доставки деревини споживачам врахована мінімальна відстань перевезення. Якщо дрова везти, приміром, із Кельменецького лісництва, їхня вартість зросте для споживачів мінімум удвічі! Якщо окремі жителі села Вітрянка виступають проти проведення рубки у їхньому селі для забезпечення їх же дровами, то яку позицію займуть жителі інших сіл, якщо лісгосп буде рубати там ліс і постачати деревину у с. Вітрянка?

Дивує запевнення Присакар С.Ф., яка далі у своїй статті стверджує, що саме районна влада заборонила завозити дрова до Вітрянки із інших лісництв, не надаючи жодних доказів цього та не наводячи хоч якихось спроможних аргументів з даного приводу. ДП “Сокирянське лісове господарство” з відповідальністю спростовує це безпідставне обвинувачення. Навпаки, лісгосп неодноразово забезпечував дровами жителів Вітрянки, що належать до соціально вразливих категорій, які звертались до керівництва районної ради чи райдержадміністрації (копії листування додаються).

З  будь-якої ситуації можна знайти вихід за спільним бажанням обох сторін. Лісгосп припинив рубку, та чи вистачить мужності іншій стороні протистояння визнати передчасність та непродуманість своїх дій, якими вона загнала себе ж у безвихідь? Час розсудить.

 

Прес-секретар ДП «Сокирянське лісове господарство»