Вчитель – це не професія, а велике покликання.
DSC0583 (1)

Зростання та розвиток кожної людини супроводжують вчителі. Серед них є особлива когорта  не ремесленників, а митців від Бога. Вони вміють не тільки формувати якісні знання, а, насамперед, здатні дією своєї непересічної особливості визначати подальшу долю учня.

Є вчителі, зустріч із якими приносять особливу радість і задоволення. Поговориш з такою людиною – ніби води нап’єшся з чистої криниці, станеш щедрішим, багатшим душею. У них натхненні обличчя, що світяться внутрішнім промінням доброти та краси людської. Є вчителі, які найголовнішою запорукою міцних знань учнів вважають вимогливість. Але ця вимогливість зігріта глибокою душевною теплотою, любов’ю до дітей.

Саме такою цілеспрямованою, енергійною і безкомпромісною, і  разом з тим справедливою, людяною, щирою, душевною та безмежно закоханою у свою справу є вчитель географії  ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Василівка Мельничук Катерина Василівна, яка є переможцем І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019». Участь цієї вчительки  у конкурсі стала можливістю, шансом заявити про себе як про фахово компетентну, творчу особистість.

Вчителем не стають, ним народжуються. Катерина Василівна серцем відчула своє покликання – учити дітей жити в сучасному суспільстві, любити свою землю, плекати в душах добро й людяність.

Катерина Василівна – це творча особистість, людина віддана своїй справі, яка любить та вміє працювати, володіє ефективними формами організації навчально-виховного процесу. Основні риси її педагогічної майстерності – вміння цікаво й дохідливо подати програмовий матеріал, невимушено спілкуватися з дітьми. Вона домагається, щоб кожен новий урок для класу став невеличкою перемогою на дорозі до пізнання. На  уроках географії діти не просто вивчають певний матеріал, а разом з учителем подорожують різними куточками нашої планети.

Сучасний учитель – це той, у кого на уроці щасливі всі діти, розумні, й не дуже, талановиті, й не зовсім. Катерина Василівна завжди знаходить вірний шлях до учнів, тому що йде до них з добрим словом і відкритим серцем. ЇЇ робота не закінчується дзвоником з уроку. Все, що учні одержують в спілкуванні з нею, стає частиною їхньої особистості. Вчителька добре володіє не тільки традиційною методикою викладання географії, вона активно застосовує інноваційні технології, в даний час працює над впровадженням інформаційних технологій в практику викладання. Саме раціональне використання комп’ютерної підтримки у викладанні  вчитель демонструє на відкритих уроках. На її уроках немає монотонності, учні завжди активно працюють.

Вчителька у своїй роботі широко використовує елементи розвивального навчання, тому що переконана, що знання повинні здобуватися, а не даватися в готовому вигляді. Як справжній учитель, вона сама є учнем і намагається поділитися зі своїми вихованцями радістю навчання, а не своїм викладанням. Педагог організовує навчальний процес таким чином, щоб учні в ході самостійного пошуку ідей та їх обговорення навчали один одного; допомагає створити атмосферу підтримки, взаєморозуміння, терпимості, дружелюбності. Урок – це перше вогнище, зігрівшись біля якого дитина прагне стати мислителем. А найважливіша виховна мета уроку в тому, щоб запалити у маленької людини вогонь пізнання. Чекають дитячі очі від вчителя чогось незвичайного. І тоді шукає Катерина Василівна те особливе, і відкриває свої таємниці, і ділить себе на дітей усіх. Адже кожне слово вчителя – це зерно, що лежить в озимому полі. Настане весна, проклюнуться зерна, потягнуться до сонця паростки, і забуяє

лан життя.

Крок за кроком  вчителька пізнає своїх дітей, їхній духовний світ, застосовуючи ті методи і прийоми, які торкаються струн дитячої душі. Кожна дитина для неї рідна, геніальна, неповторно індивідуальна, і для кожного на уроці  вчителька створює комфортні умови для самореалізації. На її уроках ніхто не нудьгує, адже вона несе учням віру в свої сили.

Ось така вона: просто вчителька, просто жінка, формулою успіху якої є професіоналізм та відповідальність. Бажаю, щоб  ваші  старання  були  виправдані  учнівською вдячністю  та  їх  високими  досягненнями, адже  Ви гордо носите ім’я «Вчитель». Тож успіхів Вам на ІІ етапі всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2019».

 

 

Вчитель ЗОШ І-ІІ ст. с. Ожеве

Шибінська Валентина Іванівна