«Великодержавні рішення» прагнуть приймати Романенко, Нажига і Равлик
1580024398_1579540014_83485580_2688340044582751_7259464877452820480_o

Замість розумного обєднання територій у змові «ЗВЕЛИЧЕННЯ» – окремі посадові особи. Давайте прослідкуємо за фактами! Чому…

Чому тисячі жителів Сокирянського району мають стати заручниками «фантазій» трьох посадовців, які всіма силами намагаються втриматися у кріслах, що з кожним днем все дужче розхитуються від неефективного господарювання, необдуманих рішень, невиконаних обіцянок, невиправданих сподівань? Це єдине запитання, яке виникає, коли аналізуєш, так званий, «перспективний план формування громад ім. Равлика, Романенка та Нажиги»… Саме його вони пропонують, як альтернативу думці жителів 14 населених пунктів, більше, ніж сотні депутатів сільських рад, представників органів місцевого самоврядування. Три людини знову надумали, що мають право вирішувати, кому і як на Сокирянщині жити далі…

Реформування адміністративно-територіального устрою країни  виходить на фінішну пряму. Новий уряд планує в найближчі терміни завершити процес децентралізації. Відтак, мають зникнути «білі плями», а території областей покриють виключно об’єднані територіальні громади. Проте на Сокирянщині  запитань до реформи, вірніше, до того, як її впроваджують, більше, ніж відповідей.

Але, про все – з початку. У 2015 році  одними із перших скочивши на «рейки» реформи, але при цьому,  не радившись із людьми та широко не обговорюючи питання, пани Равлик та Романенко створюють дві об’єднаних територіальних  громади. Зробили все «по-тихому» – за круглими столами, у вузькому колі, серед «своїх». Головне, що є картинка,  – реформа в дії. Що ж із цього експерименту вийшло? Думаємо, – всі і так бачать.

Про долю решти населених пунктів, які виявили бажання приєднатися до Сокирянської ОТГ,  годі і згадувати. Чотири роки жителі цих сіл відстоюють своє право бути у складі великої громади. Нескінченна кількість громадських слухань, народних віче, засідань і обговорень. Щотижневі вояжі до обласної державної адміністрації, на зустрічі із депутатами облради, представниками уряду. Людей ніхто не чув, бо долю району «вершив» тодішній нардеп-мажоритарник.

Прийшла нова влада, а відтак ожили надії і сподівання жителів Сокирянщини, що їх бажання і бачення все ж таки врахують. І на це дійсно можна було розраховувати. Бо вже у перші дні після свого призначення на посаду голови Чернівецької ОДА у Сокирянський район приїхав Сергій Осачук. Варто зауважити, що це один із небагатьох очільників крайової виконавчої влади, який в першу чергу захотів почути людей.

Тоді голова ОДА, аби дізнатися настрій та бажання місцевих мешканців,  особисто поспілкувався з жителями сіл Грубна, Братанівка, Селище, Романківці,  Сербичани, Ломачинці та Вашківці. Крім того,  в ході робочого візиту Сергій Осачук  зустрівся з головами усіх сіл району, які не були охоплені перспективним планом формування територій громад Чернівецької області.

І хоча ми до цього ще не звикли,  – результат не змусив себе довго чекати. Вже незабаром Чернівецька обласна державна адміністрація направила до Кабінету міністрів України проект перспективного плану формування територій громад, в якому врахувала бажання десятків тисяч жителів Сокирянського району, включивши 14 сільських рад до складу Сокирянської ОТГ.

Звичайно, не забарилася і відповідь… Очільники Сокирянської, Вашковецької та Новодністровської ОТГ все ще продовжують «відробляти» свої високі чини і посади. Не залишають намірів покроїти Сокирянський район, як це планувалося, на щастя, вже колишніми нардепами і посадовцями.

Чітко  простежується завдання за будь-якої ціни зберегти Вашковецьку ОТГ. Бо ж всі розуміють, що за такої конфігурації вона довго, як то кажуть, на плаву не втримається. От і хочуть «загнати» до її складу ще села Романківці, Грубна, Селище, Братанівка, Шебутинці, Кормань, Лопатів, Олексіївка та Новоолексіївка. Хороший план, тільки жителі цих населених пунктів вже роками декларують своє прагнення стати частиною великої Сокирянської ОТГ.

1

Але для збереження посади і статусу ще хоча б на пів року пан Романенко готовий, навіть, «перенести» адміністративний центр громади у село Романківці. І дійсно, чому ж ні? Ви заїдьте до романківчан… Тут  гімназія та дитячий садочок відремонтовані, будинок культури у гарному стані. Всі вулиці села освітлені, а про нещодавнє перевтілення сільської амбулаторії годі і говорити, все – найсучасніше: ремонт, обладнання, меблі. І господарюють без мільйонних державних дотацій.

А що у Вашківцях? У центрі «УСПІШНОЇ» громади, про псевдодосягнення якої нам роками розповідають, видаючи бажане за дійсне? А на ділі – амбулаторія, що жахає своїм виглядом і умовами, космічні суми, які витрачалися на ремонти шкіл, дитсадків і будинків культури. Хоча є приклади, коли такі ж, однотипні будівлі модернізувалися за рахунок вдвічі менших фінансових вкладень. Наприклад, на покрівлю і фасад БК у Вашківцях витратили 1 мільйон 432 тисячі гривень, а у Романківцях таке саме приміщення осередку культури відремонтували за 350 тисяч гривень. І головне – цілковита маніпуляція людьми.

IMG_2496 IMG_2517

Прагнення об’єднати навколо себе ще декілька доволі успішних сіл цілком логічні та зрозумілі. Але з чого варто було б розпочати співпрацю? Напевне, з особистого прикладу, показати всі переваги, які чекають на людей у такій конфігурації ОТГ. А що робить Валерій Романенко? Уникає спілкування, співпраці.

Ще зовсім «свіжий» приклад  – нещодавнє звернення голови Сокирянської районної ради Василя Козака до голови Вашковецької ОТГ Валерія Романенка. Пропозиція була не складна – провести на їх базі семінар-практикум за участю міського, сільських голів, поділитись досвідом прогресивної управлінської діяльності, ефективності використання коштів, позитивного розвитку об’єктів соціальної сфери та інфраструктури. Також планували обговорити проблемні питання та переваги реформи децентралізації, а також почути безпосередні аргументи голів об’єднаних громад з даного приводу.

Але відповідь Романенка була категоричною. Проведення такого семінару він вважав недоцільним, бо саме в той час Чернівецькою обласною державною адміністрацією  було подано на розгляд Кабміну  проект змін до Перспективного плану формування територій громад Чернівецької  області.

12

Абсурд та й годі… Спочатку пан Романенко на корені рубає бажання співпрацювати із сільськими голова сусідніх населених пунктів, а вже через короткий час розповідає про бажання приєднати ці села до Вашковецької ОТГ. На що далі розраховує Валерій Васильович? На взаєморозуміння? Яке спочатку трішки розбавив своєю пихою та неповагою?

Дії Василя Равлика взагалі незрозумілі. У проекті перспективного плану, що розробила обласна державна адміністрація, до Сокирянської ОТГ планується приєднати 14 сільських рад (18 населених пунктів). Такій громаді експерти прогнозують високий рівень платоспроможності (4,2 – один із найбільших у Чернівецькій області). А головне – така конфігурація повністю відповідатиме вимогам і бажанню тисяч жителів Сокирянщини.

изображение_viber_2020-01-26_16-17-23

Що робить Равлик? Відмовляється від можливості стати очільником однієї із найспроможніших та найуспішніших громад, від шансу продемонструвати приклад умілого господарювання. Натомість, очевидно, вступає у змову із колегами, щоб «врятувати» Вашковецьку ОТГ.

Про Ігоря Нажигу взагалі важко щось сказати. Людина, яка за посаду заступника голови Новодністровської міської ради «злила» своє рідне село Ломачинці, чомусь вирішила, що може вершити долі жителів Сокирянського району? Те, до чого дохазяйнувалися у Новодністровську,  бачать усі. Мера відправили у відставку, новий секретар Цимбалюк виконує обов’язки очільника міськради, а Нажига – продовжує «відпрацьовувати» привілеї, які були надані колишнім народним депутатом від 204-го округу.

Ось так, троє людей, які не можуть достойно виконувати свої обов’язки на місцях, уявили, що можуть вирішувати за більш,  ніж 30 тисяч жителів Сокирянського району. Знову ж таки, перекладаючи все із хворої голови на здорову. Дуже зручно, коли є можливість перекинути всі свої «подвиги» на Козака. Цікаво, хто був би винуватим у ваших провалах, панове, якби головою райради був би не Василь Козак? Очевидно, що тут питання особистої неприязні. То, може, доцільніше було б показати ваші переваги як справжніх державників?.. Конкретними діями, діалогом із людьми та колегами, відповідальним ставленням до доручених вам обов’язків!