Весняний сонцесвіт новодністровських гідроенергетиків

Приємним теплом творчості й природнього обдарування зігріло 28 березня мистецьку залу міського історичного музею під час відкриття спільної виставки робіт гідроенергетиків та членів їхніх родин трьох Дністровських станцій. Ось так реалізація програми корпоративної соціальної відповідальності ПрАт «Укргідроенерго», в рамках якої протягом лютого–березня було започатковано однойменну виставку на усіх філіях компанії, знайшла своє яскраве, змістовне, багате і незабутнє продовження у молодому місті енергетиків.

Автор ідеї, директор музею Галина Разгонюк радо привітала запрошених працівників ГАЕС, ГЕС та Нижньодністровської ГЕС, висловивши своє захопленням таким вдалим поєднанням професійних здібностей із напрочуд яскравим світом захоплень 54 професіоналів галузі та їхніх близьких, що люб’язно запропонували до перегляду 179 робіт: від ГАЕС – 85 робіт за участю 31 особи, від ГЕС-1 – 39 робіт 15 осіб, від ГЕС-2 – 54 роботи 8 осіб. Господиня музею наголосила на вагомому значенні виробничої діяльності Дністровських ГАЕС, ГЕС 1 та Нижньодністровської ГЕС для економічного, соціального розвитку Новодністровська та подякувала за підтримку бюджетної сфери міста та культури, засвідчивши про їхній значний внесок у розвиток та укріплення матеріальної бази міського історичного музею: придбання меблів, ремонт мистецької зали, спонсорська допомога у придбанні предметів старожитностей тощо. Також директор музею вдячно зауважила і на першій спільній мистецькій акції, що у співдружності з’єднала професіоналів-гідроенергетиків трьох таких важливих гідроспоруд у місті, що 45 літ тому з’явилось як супутник Дністровських станцій.

Родинне ж єднання бухгалтерів, економістів, кадровиків, інженерів, слюсарів, техніків, прибиральниць та їхніх дітей, сестер, матусь, дружин, а також виставкових традицій на підприємствах презентували головний інженер ГЕС-1 Володимир Москалюк та фахівець зі зв’язків з громадськістю ГАЕС Інна Гончар.

Свою неабияку прихильність та щире зачарування представленими експонатами емоційно висловила і начальник відділу культури Новодністровської міської ради Альона Присакар, котра наголосила, що ця виставка уже посіла гідний рівень крайового зразка, адже усі майстри доклали неймовірних зусиль, аби нитка і бісер, фарби і лелітки, лоза і дерево, метал і папір врешті стали справжнісінькими шедеврами. Тож із приємністю посадовець вручила авторам подяки відділу культури.

Із великою вдячністю, помноженою на щире подивування неабиякими талантами гідроенергетиків, відзначив керівників станцій та голів профкомів грамотами Новодністровської міської ради заступник міського голови Микола Козак, зауваживши, що цей «Весняний сонцесвіт» гідний того, щоб якомога більше людей відчули його барвистий і теплий дотик, а ті працівники станцій, хто з різних причин не долучився до акції, наступного разу залюбки поповнили наступні виставки.

Директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС», депутат Чернівецької обласної ради Василь Субота, котрий особисто взяв участь у відкритті, із приємністю висловив і власне захопленням розмаїттям талантів і рукотворної краси, а також зазначив, що і надалі сприятиме подібним творчим ініціативам.

Щирими були і вітання голови Чернівецької обласної профспілки працівників енергетики Марії Омельчишиної, яка також відверто дивувалась майстерності та натхненню новодністровських гідроенергетиків і привітала усіх із таким успішним спільним чудовим весняним усміхом краси.

Цікавий професійний огляд спільної виставки здійснила креативний керівник гуртка Будинку дитячої творчості, а в минулому – працівник ГЕС-1, Олена Трофанюк, змістовно проаналізувавши багату мистецьку палітру рукотворних експонатів. Услід за її словами, усі дещо по-новому розглядали все навколо: портрети, натюрморти, пейзажі, виконані в техніці олійного, акрилового, акварельного живопису та графічними техніками, а також насолоджувалися найрізноманітнішими запропонованими видами декоративно-ужиткового мистецтва.

Насамкінець ініціаторка цього по-весняному теплого і направду красивого стрічання Галина Разгонюк іще раз подякувала кожному керівнику та автору виставлених експонатів, які чекатимуть на милуватимуть око відвідувачів упродовж квітня, сердечно побажавши напередодні Великодніх свят Божої ласки і натхнення, безаварійної роботи і родинного затишку у мирі на рідній землі.

Та найголовніше те, що в енергетичному єднанні творчих струн яскраво усміхнувся весняний сонцесвіт працівників і родин новодністровських гідроенергетиків!

Інна ГОНЧАР