Відбувся семінар-навчання із представниками роботодавців бюджетної та господарської сфери діяльності зареєстрованими в Сокирянському районі

В приміщенні Сокирянського центру зайнятості працівниками Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, спільно з фахівцями районного центру зайнятості (заступник начальника Сокирянського сервісного центру Ольга Пленгей та провідний спеціаліст відділу супроводження інформаційних систем та електронних реєстрів Наталія Корчинська, провідний спеціаліст з адміністрування інформаційних систем та електронних реєстрів Віталій Окрутний) проведено семінар-навчання із представниками роботодавців бюджетної та господарської сфери діяльності зареєстрованими в Сокирянському районі Чернівецької області. На семінарі-навчанні піднімались питання щодо заповнення звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та ведення обліку застрахованих осіб.

Під час свого виступу Віталій Окрутний розповів про можливості особистого кабінету страхувальника на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Наведені корисні функції, якими може скористатись страхувальник за допомогою цієї послуги без звернення до територіальних органів Пенсійного фонду, а саме формування виписок про страховий стаж по працівникам, довідок ОК-7 тощо.

Наталія Корчинська зосередила свій виступ на типових помилках у звітності щодо нарахованих сум єдиного соціального внеску форми «Додаток 4» та шляхах їх усунення. Окремо було наголошено про те, що відомості про застрахованих осіб формуються на підставі звітності і оперативне усунення помилок не призведе до негативних наслідків в майбутньому при нарахуванні соціальних виплат: оплати лікарняних листів, призначення допомоги по безробіттю, пенсій. Також було піднято питання щодо відображення у звітності норм законодавства щодо соціальних гарантій оплати праці.

Ольга Пленгей наголосила на важливості приведення Реєстру застрахованих осіб до актуального стану, оскільки інформація в Реєстрі застрахованих осіб є основною для підтвердження страхового стажу особи , пільгового стажу, періоду працевлаштування, тобто тих даних , які дають підстави для призначення соціальних виплат.

По  закінченню семінару фахівець районного центру зайнятості Наталія Заришняк розповіла про важливість актуальності даних, які містяться в реєстрі застрахованих осіб. Водночас, наголосила, що основою для правильного і своєчасного нарахування допомоги по безробіттю є актуально-сформована та достовірна інформація в реєстрі застрахованих осіб, що не можлива без коректного подання звітних документів в розрізі застрахованих осіб з боку страхувальників-роботодавців.

Представникам страхувальників були надані пам’ятки та інструктивні матеріали по висвітлених питаннях.