Відпочинок без порушень
SAVE_20190319_085941 (1)

Як ми бачимо, на вулиці вже все зазеленіло, весна у розцвіті, стартував період пікніків та відпочинків. І, як правило,  багато людей разом зі своєю сім’єю, родиною  та друзями  збираються провести свій відпочинок  на свіжому повітрі, де щебечуть пташки та є свіжа лісова прохолода, і не вагаючись направляються до лісу. Та постає питання, де можна відпочити,   не порушуючи насамперед,  правила пожежної безпеки? Адже ще після танення снігу розпочався пожежонебезпечний період в лісах України та,  зокрема, і на зелених галявинах  Сокирянського та Кельменецького  районів.

Про такі місця відпочинку потурбувалось Державне підприємство «Сокирянське лісове господарство».  Скрізь затишно, чисто, охайно і гостинно.

Враховуючи, що основною причиною лісових пожеж є людський фактор, зростає важливість профілактичної протипожежної пропаганди серед населення. Для цього лісовою охороною не лише проводиться постійне патрулювання лісових масивів, а й створюються належні умови для відпочинку людей. Мова йде про обладнані лісівниками зони відпочинку, що існують у кожному лісництві та знаходяться безпосередньо в лісових масивах.

Не секрет, що нині відпочивальник вимогливий. Тому рекреаційний пункт має бути комфортним та привабливим. Лісівники про це знають і дуже стараються. Цього року рекреаційні пункти у лісах – це не просто зона комфорту із бесідками та мангалами, а й дитячі майданчики з гойдалками, гірками, драбинками, пісочницями. І облаштовані вони переважно уздовж автомобільних трас таким чином, щоб був і  доїзд зручний, і можливість припаркувати авто була. Щоправда, рекреаційні майданчики бувають і в глибині лісу або поблизу населених пунктів – у місцях, які місцеві жителі вже традиційно обирають для свого відпочинку.

Крім того, лісівники мають подбати, щоб рекреаційний пункт був ще й максимально безпечним. Причому,  не тільки для гостей, а й самого лісу. Адже у спекотний період такі зони відпочинку слугують ще й профілактикою та попередженням пожеж у лісових масивах. Бо ж навряд люди підуть у гущавини, коли поруч – комфорт і зручність, а це означає, що у лісі не розводитимуть багаття, не викидатимуть недопалки.

А досить важливою  перевагою для громадян є те,що весь цей комфорт лісівники пропонують безкоштовно. Єдина  плата, яку кожен відвідувач мусить і навіть зобов’язаний віддати, – бережне ставлення до зробленого лісівниками, прибирання сміття та дотримання правил пожежної безпеки.

Тому із яскравих панно, аншлагів, стендів, через засоби масової інформації та соціальні мережі до відпочивальників постійно звертаються працівники лісової охорони  із проханням бути у лісі бажаним гостем і не забувати прості правила поведінки, безпечно поводитися з вогнем та знати про відповідальність за порушення лісового законодавства.

А також  наголосити, що Верховна Рада України у минулому році збільшила у пʼять разів розмір штрафу. Відтак тепер за засмічення лісів побутовими і промисловими відходами доведеться заплатити  – до 1700 грн., крім цього громадянам, які все ж наважаться викинути сміття в лісі, доведеться платити за його прибирання і вивезення, а з теперішніми цінами це чималі суми.

На жаль, поки що наші громадяни частенько грішать таким, незважаючи на те, що поруч – сміттєзбірники. Але лісівники сподіваються на свідомість людей і вкотре просять відвідувачів рекреаційних пунктів поважати їхню працю. Бо ж і прийти сюди, очевидно, захочеться іще не раз.

 

В. о. провідний інженер з охорони та захисту лісу

ДП «Сокирянське ЛГ» В.В.Антонюк