Відповідально слід поставитись до виконання місцевих бюджетів

Виконання плану  доходів районного бюджету за перше півріччя 2020 року обговорили вчора на нараді за участю керівників організацій та установ району, сільських голів, яку провели голова районної державної адміністрації Ірина Антонюк та голова районної ради Василь Козак.

Як повідомила керівник фінансового управління Сокирянської РДА Ольга Чорна, за звітний період цього року до загального фонду (без урахування трансфертів) надійшло 25 млн. 595,0 тис.грн., при плані 24 млн. 178,7 тис.грн. Тобто,  перевиконання склало більше 1млн. 400 тис.грн. Найбільшу питому вагу у надходженнях займає ПДФО – 62%.

У розрізі податків і зборів у порівнянні з відповідним періодом минулого року зросли стягнення по рентній платі за спеціальне використання лісових ресурсів, податок на нерухоме майно, плата за землю, єдиний податок. Разом з тим, зменшилися надходження по акцизному податку та плата за оренду водних ресурсів.

Також було розглянуто ситуацію у сфері земельних відносин, зокрема, сплату земельного податку, виготовлення нормативно – грошової оцінки та завершення інвентаризації земель у кожному населеному пункті.

Представники районної влади наголосили на відповідальності сільських голів за наповнення місцевих бюджетів. У розрізі кожної сільської ради обговорили можливі джерела наповнення сільських кошторисів.