Впровадження вимог медичної реформи підлабузники нардепа Максима Бурбака препідносять як помсту?
im578x383-медреформа

Не втрачають жодної нагоди підконтрольні народному депутату Максиму Бурбаку засоби масової інформації що «обгадити» Сокирянщину. Як правило, факти, або ж події при цьому часто перекручені, або ж видумані взагалі, а бажане видається за дійсне. При цьому, –  головна мета цих творів на вільну тему – керівництво Сокирянщини заважає реформуванню, та не дає розвиватись вже створеним об’єднаним громадам. До того ж,  замовчується той факт, що саме обласна державна адміністрація застопорила подальше об’єднання населених пунктів у Сокирянському районі.

Ось нещодавно черговим каменем спотикання стала сільська лікарська амбулаторія  загальної практики  сімейної медицини села Вашківці. Як стало відомо,  очільник ОТГ Валерій Романенко звернувся до нардепа з проханням втрутитися в ситуацію. Як зазначено в зверненні,  у  Вашковецькій амбулаторії вже скорочено посади стоматології, а обладнання лабораторії вже вивезено в район і планується  його вилучення.

Відхвативши «сенсацію»,  деякі обласні ЗМІ це все подали під «соусом» помсти Вашковецькій ОТГ, при цьому приписавши ще й Новодністровськ і Сокиряни. Напевне,  автори вважають,  що з цих населених пунктів населення також користується медичними послугами у Вашківцях. Те, що в сільській місцевості скорочується об’єм медичних послуг для авторів виявляється цікавим?

Прояснити ситуацію журналісти попросили керівників медичних закладів району. Зокрема,   голова комісії з реорганізації комунальної установи Сокирянської ЦРЛ Тетяна Присакар зазначила, що в 2017 році  уряд розпочав медичну реформу, яка в свою чергу, розмежувала рівні медичної допомоги на визначені нормативами. Відповідно до розмежування у Вашківцях, так як і у інших сільських населених пунктах,  залишається лише первинний рівень надання медичної допомоги. Тобто, надання послуг з лабораторних досліджень та стоматологічне лікування, які відносяться до вторинного рівня медичної допомоги, може надаватись лише у ЦРЛ. Відтак і майно колишньої лабораторії було передано за призначенням.

У свою чергу керівник нещодавно створеного комунального некомерційного підприємства «Сокирянська стоматологія» Людмила Макарова повідомила, що у липні 2018 року було утворено нову некомерційну структуру з метою покращення надання послуг. Всі працівники, в тому числі і ті,  що надавали медичні послуги  у Вашківцях, в порядку переведення працевлаштовані на свої попередні посади, а посада лікаря-стоматолога у Вашківцях збережена. Втім, вже тривалий час вашківчани не можуть отримати ці медичні послуги на місці через те, що лікар-стоматолог з 15 лютого 2018 року перебуває у декретній відпустці. У свою чергу, стоматологічне обладнання залишається закріпленим за лікарями.

Відтак виклики медичної реформи вимагають змін. І це не примхи керівників медичних установ, тим більше –  не  помста посадових осіб районної влади, а законотворча робота нардепів, тобто, декларовані зміни, які за новими реформами приймав у Верховній Раді і вельмишановний Максим Юрійович Бурбак.