Всеукраїнський тиждень права у Сокирянській бібліотеці

Я маю право жити на Землі,

Творити, дихати, учитись,

Примножувать багатства всі її,

Своєю Україною гордитись.

Я ж маю право на життя,

Я гідно мушу жити.

Дитинство, юнацтво – найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Будь-яка людина, починаючи з самих юних років, стикається з ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки…

Вже стало доброю традицією в Сокирянській районній бібліотеці проводити зустрічі учнівської молоді з службою у справах дітей Сокирянської РДА, працівниками правоохоронних органів та соціальних служб.

І цього разу з нагоди Міжнародного дня прав людини на правовий діалог «Де суспільство – там і право» до бібліотеки завітали учні 9-Б класу Сокирянської гімназії з вчителем історії та правознавства Пугач Іриною Сергіївною, учні групи 14-«О» Сокирянського ВПУ з класним керівником Воротняк Мариною Володимирівною та вчителем історії та правознавства Урсатій Вікторією Анатоліївною.

Ведуча заходу, провідний бібліотекар Наталя Груба, розкрила зміст понять «права» та «обов’язки», ознайомила з документами, що захищають права людини та дитини. А гостями цієї зустрічі були: головний спеціаліст служби у справах дітей Сокирянської РДА Гладкий Олександр Миколайович, фахівець з питань соціальної роботи з суб’єктами пробації Ротар Ольга Юріївна, старший інспектор ювенальної превенції сектору превенції, старший лейтенант відділу поліції Мігалескул Ірина Миколаївна, які розповіли молоді про їхні права та обов’язки, адміністративну і кримінальну відповідальність неповнолітніх і про види покарань, які можуть бути застосовані до них, а також навели життєві приклади, проаналізували конкретні конфліктні ситуації та методи їх вирішення у правовому полі. Викладач історії та правознавства ВПУ Урсатій Вікторія Анатоліївна інформувала присутніх про історичні витоки поняття «права людини».

Правовий діалог продемонстрував, що учнівській молоді було цікаво і корисно довідатись про свої права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України.

Зустріч пройшла цікаво і змістовно. Присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою «Знай, поважай, виконуй!», яка сприятиме поглибленню правових знань читачів. Доповненням до заходу була мультимедійна презентація на дану тему, яку забезпечив бібліотекар Євген Гончар.

Директор Сокирянської ЦБС

Валентина Верега